Nidziccy sztangiści wzięli udział w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS U15 i U17 w Podnoszeniu Ciężarów

2018-05-17 12:57:48(ost. akt: 2018-05-17 13:03:32)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół nr 2

Hubert Pietrzak srebrnym medalistą Mistrzostw Polski LZS. Konrad Możdżonek, Michał i Jakub Jaworscy tuż za podium.
W Zamościu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS
w Podnoszeniu Ciężarów Młodzików do lat 15 oraz Juniorów Młodszych do lat 17.

W imprezie tej wzięło udział 250 zawodniczek i zawodników. Wśród nich znalazło się 9 reprezentantów sekcji podnoszenia ciężarów prowadzonej przez Towarzystwo sportowe NIDA i UKS „Dwójka”.

Wśród piętnastolatków, jako pierwsi do rywalizacji w piątkowe popołudnie przystąpili Konrad Możdżonek oraz Damian Łęgowski w kategorii wagowej do 45kg. Konrad uzyskując w dwuboju 95kg(41+54) zajął najmniej lubiane przez sportowców miejsce IV.

Tuż za nim na miejscu V uplasował się Damian uzyskując wynik 88kg(40+48). W sobotni poranek do rywalizacji przystąpili kolejni młodzi (trzynastoletni) nidziccy sztangiści. W kat. do 50 kg wystąpił Hubert Pietrzak, który wynikiem 139kg(59+80) wywalczył srebrny medal. W kolejnej kat. do 56kg Bartosz Burski zajął miejsce V uzyskując w dwuboju 111kg(50+61).

Podczas popołudniowej części zawodów w kat. do 62kg wystąpiła trójka nidziczan. Michał Jaworski poprawiając swoje rekordy życiowe w rwaniu o 3kg
i podrzucie o 2kg uzyskał wynik 159kg(70+89) zajmując miejsce IV (przegrywając medal jednym kilogramem).

Miłosz Jakubowski dokładając do swoich rekordów życiowych w każdym boju po 3kg uzyskał wynik 141kg(61+80) zajmując miejsce VIII. Trzeci z nidziczan w tej samej kat. również poprawiając swoje najlepsze wyniki o 3kg uzyskał 130kg(58+72) zajmując miejsce XI.

Po swoich młodszych kolegach do rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi do lat 17. Jeszcze w sobotni wieczór na pomost wyszedł w kat. do 77kg Jakub Jaworski, który uzyskując w dwuboju 231kg(105+126) zajął tak nielubiane miejsce IV. Podobnie jak jego młodszy brat Michał przegrywając medal jednym kilogramem. W niedzielny poranek do walki przystąpił ostatni z nidziczan Igor Ochlachowski, który
w kat. do 105kg poprawiając swój rekord życiowy w podrzucie o 3kg uzyskał w dwuboju 195kg(80+115) zajmując miejsce VI.

W rywalizacji indywidualnej w punktacji Sinclaira w grupie zawodników do lat 15 wszystkich kategorii wagowych miejsce VI zajął debiutujący w tym roku trzynastoletni Hubert Pietrzak. Natomiast wśród wszystkich zawodników do lat 17 miejsce X zajął Jakub Jaworski. W rywalizacji klubowej, w której wzięło udział 50 klubów reprezentanci Nidzicy zajęli wysokie XIV miejsce.