środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Bez polisy OC i dowodu

2018-05-24 19:00:00 (ost. akt: 2018-05-24 14:21:40)
dowód rejetr.

dowód rejetr.

Autor zdjęcia: arch

PRZEPISY\\\ Kierowcy nie będą musieli już wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego ani polisy ubezpieczenia OC — zakłada projekt zmian w prawie o ruchu drogowym.

Informacje te będą możliwe do sprawdzenia w systemie Centralnej Ewidencji
Zobacz także: Elka na 6, czyli tytuł dla najlepszych Elka na 6, czyli tytuł dla najlepszych Wyrozumiały instruktor, elastyczne godziny zajęć i wysoka zdawalność. Każdy kursant, co oczywiste, chciałby trafić na najlepszą szkołę nauki jazdy. Jaka...
Pojazdów i Kierowców przez służby, które są uprawnione do kontroli ruchu drogowego. Z systemu CEPiK korzystają między innymi policja, Inspekcja Transportu Drogowego, straże miejskie i gminne, sądy, prokuratura, wreszcie komornicy sądowi.

Zdaniem instruktora nauki jazdy Ariela Łobejko pomysł odstąpienia od obowiązku wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego to krok w dobrą stronę.— Bardzo dobre rozwiązanie. Często z jednego samochodu korzysta wielu domowników. W takiej sytuacji przekazywanie dokumentów, za każdym razem, jest bardzo kłopotliwe i po prostu wielu kierowców o tym zapomina. Moim zdaniem odstąpienie od obowiązku wożenia ze sobą tych dokumentów to bardzo dobre rozwiązanie — ocenia Ariel Łobejko.

Dzisiaj za brak tych dokumentów można zostać ukaranym mandatem. A przecież każdemu w pośpiechu czy nawet przez zwykłe roztargnienie może się zdarzyć, że zapomni zabrać czegoś z domu.Na razie trudno jeszcze powiedzieć, od kiedy zniknie obowiązek posiadania przez kierowcę przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC.

Zgodnie z projektem zwolnienie z tego obowiązku nastąpi po ogłoszeniu komunikatu ministra właściwego ds. informatyzacji, który od stycznia 2016 roku sprawuje nadzór na CEPiK.Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców zawiera informacje o autach zarejestrowanych w Polsce i kierowcach. W CEP gromadzone są m.in. dane pojazdu (np. marka, model), dane techniczne (np. pojemność i moc silnika, liczba miejsc), dane o obecnym i poprzednich właścicielach pojazdu, informacje o ubezpieczeniu OC. Z kolei w CEK gromadzone są dane o osobach, które mają uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi, czy takich, którym uprawnienia cofnięto.

Trwa nasza akcja, w której Czytelnicy wybierają Najpopularniejszą szkołę nauki jazdy. Tytuł „ELka na 6” otrzymają szkoły, które uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Szkoła, która uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów ze wszystkich powiatów, otrzyma wyróżnienie regionalne. Ogłoszenie wyników naszego plebiscytu oraz prezentacja laureatów nastąpi na łamach „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” i tygodników lokalnych Grupy WM oraz na stronach internetowych Grupy WM. Głosowanie potrwa do 5 lipca do godz. 23.59.


Aby zagłosować wyślij sms na numer 7148 o treści gn.l.x, gdzie x oznacza numer przypisany do konkretnego kandydata. Koszt 1,23 zł z VAT za SMS

Cursus Grzegorz Dzienisiewicz- gn.l.5
Grzebski Dariusz Jastrzębowski Piotr Ośrodek Szkolenia Kierowców S.C- gn.l.4
Auto Szkoła Waśniewski - gn.l.2
Nauka Jazdy Ariel Łobejko- gn.l.1
Ośrodek Szkolenia Kierowców Leszek Wagner- gn.l.6
Szcześniak Beata. Ośrodek Nauki Jazdy - gn.l.3


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages