Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Mogłam liczyć na Nidzicę

2018-05-31 16:00:00 (ost. akt: 2018-05-30 12:58:27)

Podczas sesji burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala oraz radni podziękowali Kasi Dziurskiej za promocję miasta. — Jest mi niezmiernie miło, że mogłam liczyć na Nidzicę, bo moja miłość do tańca narodziła się właśnie tutaj — mówiła Kasia.

24 maja w sali konferencyjnej nidzickiego ratusza odbyła się LIII sesja rady miejskiej. Na sesji dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Waldemar Królikowski odpowiadał na pytania radnych dotyczące stanu przebudowy dróg wojewódzkich. Inwestycja miała zakończyć się 31 maja 2018, jednak na wniosek firmy Skanska termin został przedłużony do 31 sierpnia 2018.

— Po zakończeniu przebudowy Nidzica będzie innym miastem. Macie drogę ekspresową S7, będziecie mieli wyremontowane najważniejsze ulice w mieście. Jest to stymulacja do rozwoju. Przez Nidzicę przechodzi burza inwestycyjna. Minusem jest to i zdaję sobie z tego sprawę, że inne drogi będą zniszczone i zostanie to na barkach gminy — mówił Waldemar Królikowski.

Radni dopytywali o naprawę dróg zniszczonych przez firmę Skanska. — Jestem zdziwiony, że wszystko spadło na burmistrza, to zamawiający powinien wymusić na wykonawcy naprawę dróg — mówił radny Leszek Pepłowski. Dopytał także o budowę obwodnicy Nidzicy. — Różne głosy do nas docierają, czy ta obwodnica zostaje w planach województwa czy zostaje wykreślona? — dopytywał.

Waldemar Królikowski odpowiedział, że gdyby miał wybrać miasto, w którym miałby mieszkać, pod względem komunikacyjnym wybrałby Nidzicę. — Drugiego tak dobrze skomunikowanego miasta w województwie nie ma. Biorąc pod uwagę z jakimi problemami borykają się inne miasta, gdzie drogi o znacznie wyższym natężeniu przechodzą przez ich środek, to w ogóle nie ma mowy o budowie obwodnicy Nidzicy. I nigdy bym jej nie planował, znając sytuację w całym województwie — mówił dyrektor ZDW.

Radny Józef Kotwicki wyraził swoje zaniepokojenie kwotą, która została przeznaczona na remont. — Na przebudowę dróg przeznaczone było ok. 80 mln zł, a drogi robione są za 30 mln zł. Czy taka kwota nie wpłynie na jakość? Żebyśmy się za 4 lata nie borykali z problemem poprawiania — mówił Józef Kotwicki.

Radny Marcin Paliński dopytywał czy objazdy nie powinny być przygotowane przed rozpoczęciem inwestycji. — W kontrakcie jest zapis, że drogi muszą być przywrócone do stanu sprzed objazdów. Nie przypominam sobie, żeby ktoś przygotowywał drogi już istniejące — mówił Waldemar Królikowski. Z odpowiedzią dyrektora ZDW nie zgodził się prezes PUGK Andrzej Jabłonka.

—Tak jak w Nidzicy zniszczone są drogi objazdowe to ja nie widziałem takich objazdów. Pan nie jechał pewnie ul. Warmińską, 1 Maja, Aleją Wojska Polskiego. Te ulice przez 1,5 roku były ciągle dewastowane przez samochody firmy Skanska. My mieszkańcy niszczymy sobie samochody i nikt o to nie dba, te objazdy nie są utrzymywane w należytym stanie. Czy służby ZDW nie powinny kontrolować tych objazdów? — mówił prezes PUGK.

— Przepraszam mieszkańców, że jest taki stan dróg objazdowych. Muszą państwo zrozumieć, że skala inwestycji jest niewyobrażalna. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy poprawili ulicę przed rozpoczęciem remontu — mówił Waldemar Królikowski. Głos ponownie zabrał Marcin Paliński.

— Mam takie spostrzeżenie. Wy za moment będziecie mieli piękne, przebudowane drogi wojewódzkie, natomiast to z czym my zostaniemy jako gmina to już jest inna kwestia. Być może naprawa tych dróg przewyższy inwestycję dróg wojewódzkich — mówił. Waldemar Królikowski odpowiedział, że oby tak się stało, że remonty dróg wojewódzkich spowodują lawinę remontów innych dróg, bo one za piękne nie były i bez jakiegoś impulsu nic by się takiego nie wydarzyło.

Krzysztof Korzeniewski dopytywał o znaki poziome na drodze 358. Następnie głos zabrał radny Mieczysław Szpejna. — Czy w fazie projektowania nasze chodniki były asfaltowe czy z kostki brukowej? Druga sprawa- studzienki. Jest kilka wysepek na ul. 1 Maja, Traugutta, Sprzymierzonych. Na tych ulicach jest bardzo duży ruch samochodów ciężarowych. Czy nie dałoby rady umieścić studzienek w pasie chodnikowym albo w pasie, gdzie są te wysepki? — mówił. Poprosił także, by tranzyt odbywał się ulicą Działdowską.

— Przeprowadzaliśmy konsultacje społeczne i był wtedy czas, by zgłaszać swoje uwagi. W ciągach pieszo-rowerowych były nawierzchnie asfaltowe, w ciągach gdzie są chodniki, były kostki betonowe. W najładniejszej części miasta zamieniliśmy kostki betonowe na kostki kamienne. Oznakowanie będzie przebiegało w takich sposób, że drogami wojewódzkimi będzie mógł się poruszać każdy samochód przeznaczony do ruchu — mówił dyrektor ZDW.

Marek Kierzkowski dopytywał czy w 2019 roku rozpocznie się obiecana inwestycja w drodze 604. —Mieliśmy ambitne plany realizacji trzech zadań z listy podstawowej i trzech z listy rezerwowej. Diametralnie zmieniły się ceny usług.

Gdybyśmy dzisiaj ogłaszali przetarg na przebudowę dróg 545 i 604 w Nidzicy to nie wygrałaby firma za 30 mln zł, tylko 100 mln, więc trzeba byłoby jeszcze dołożyć. Będziemy mądrzejsi, gdy poznamy koszty. Musimy czekać, bo jest to zadanie rezerwowe. Na dzień dzisiejszy nie mogę niczego obiecać. My chcemy, ale czy tak będzie- nie wiem — odparł Waldemar Królikowski.

Na sesję zaproszona została także nidziczanka Kasia Dziurska. Głos zabrał burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala. — Niezmiernie się cieszymy, że mamy takiego ambasadora jak Kasia Dziurska. Miliony osób oglądały program ,,Taniec z Gwiazdami". Nie podlega dyskusji, że ty jesteś dla nas zwyciężczynią.

To była ogromna promocja miasta. O Nidzicy słyszała cała Polska. W imieniu wszystkich mieszkańców dziękujemy i życzymy samych sukcesów w karierze zawodowej. Jesteśmy dumni — mówił burmistrz Jacek Kosmala. Kasia podziękowała za zaproszenie i miłe przywitanie. — Jest mi niezmiernie miło, że mogłam liczyć na Nidzicę, bo moja miłość do tańca narodziła się właśnie tutaj — mówiła.

Więcej tematów z sesji rady miejskiej w Nidzicy w kolejnym wydaniu Naszej Gazety Nidzickiej.

http://m.wm.pl/2018/05/orig/2-468950.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dina #2621491 | 188.146.*.* 11 lis 2018 08:31

  Burmistrzu a gdzie podziękowania dla kierowców dużych ciężarówek którzy jeżdżą po calej Europie z pięknymi tabliczkami Nidzica. Promocja miasta na dużą skalę. Ale oni się nie liczą cała nidzica tylko zakazy postawiła w podziękowaniu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. A kto to... #2542134 | 37.47.*.* 23 lip 2018 20:21

  ta pani na pierwszym planie?, czy to nie jest Radna Halicka?, czy to ona wytańczyła dla Nidzicy trochę rozgłosu?, gdzie honor i godność Radnego?, czy parcie na obiektyw pomoże jej w dalszej karierze samorządowej?. Swoim występem przyniosła wstyd miejscowemu SLD.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Przykre #2511682 | 178.235.*.* 2 cze 2018 07:49

  Ktoś pisze o doradcach jak się obejrzy sesje trudno mówić o doradcach jak ma się taki elektorat w radzie do realizacji zadań dlaczego tak się dzieje a no nic wiecej dodac koniec kadencji i parcie do władzy i wielu wydaje się że najlepszą metodą jest zniszczyć drugiego opluć ,samemu przeć na szkło.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. macie towarzyszu #2511301 | 89.228.*.* 1 cze 2018 11:17

  a moze bedziem miec, buraku

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. rafał #2511175 | 88.199.*.* 31 maj 2018 23:10

  gdzie jest Robert ........................................ ........................................

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages