Start Nidzica wygrywa ligowy bój pod Grunwaldem

2018-05-27 19:08:26(ost. akt: 2018-05-28 18:33:02)
Dominik Bróździński (nr.19) z ostrego kąta zdobywa 3 gola dla Startu Nidzica

W meczu 19 kolejki piłkarskiej A-klasy gr.4 Start Nidzica na boisku we Frygnowie wygrał z Grunwaldem Gierzwałd 3:2 (1:1)
Piłkarską potyczkę pod Grunwaldem Start Nidzica wygrał z miejscowym Grunwaldem Gierzwałd 3:2.

Wydawać by się mogło że spotkanie lidera tabeli nidzickiego Startu z miejscowym Grunwaldem będzie spacerkiem dla piłkarzy Startu Nidzica. Nic mylnego, gospodarze przeciwstawili faworytowi niezwykłą ambicję i wolę walki przez co długo naszym piłkarzom nie udało się zdobyć jakiegokolwiek gola w tym spotkaniu.

Mecz zwłaszcza w I połowie był bardzo wyrównany. Wiejący boczny wiaterek nie sprzyjał bardziej finezyjnej grze obydwom zespołom. W Starcie próbowali swoich szans strzeleckich zarówno Paweł Sobotka, Kuba Chlewiński jak i Alan Zasadzki lecz czujnie grająca defensywa gospodarzy powstrzymywała akcje ofensywne naszego zespołu.

Niezłą okazję nie wykorzystał Tomek Jaroszewski któremu po wrzutce piłki w pole karne przez Kamila Michalskiego centymetrów zabrakło by wpakował ją do bramki Grunwaldu.

W 21 minucie pierwszy poważniejszy kiks naszych obrońców Tomka Jaroszewskiego z Mateuszem Karwackim na całe szczęście nie wykorzystał Krystian Kołakowski. Dziesięć minut później pada pierwszy gol w tym spotkaniu. Po jednej z wrzutek w pole karne piłka trafiła z rękę obrońcy gospodarzy i arbiter spotkania Grzegorz Rudziński bez wahania wskazał na rzut karny dla Startu który pewnie wyegzekwował kapitan Startu Kamil Michalski.

Pięć minut później Grunwald doprowadza do remisu, również po strzale z rzutu karnego. Mateusz Karwacki we własnym polu karnym fauluje jednego z napastników gospodarzy a Daniel Ciesielski z ,,jedenastki'' strzałem w sam środek bramki doprowadził do remisu.

W końcówce I połowy nasz zespól nieco pogubił się. Daniel Ciesielski i Przemysław Dąbkowski z Grunwaldu przeprowadzili groźną dwójkową akcję po której ten drugi zawodnik oddał groźne uderzenie na bramkę Karola Bruzdy.

Dużo ciekawszą grę obserwowaliśmy w II połowie spotkania. Grunwald nadal nie odpuszczał ale Start grał szybszą piłkę i stwarzał wiele ciekawych ofensywnych akcji. W 54 minucie bliski zdobycia gola był Dominik Bróździński którego perfekcyjnym podaniem obsłużył Paweł Sobotka, lecz niestety strzał Dominika na bramkę gospodarzy był niecelny.

Najładniejszy gol tego meczu padł w 62 minucie kiedy to rzut rożny egzekwował Kamil Godlewski, a do dośrodkowanej piłki w pole karne najwyżej wyskoczył Kamil Michalski który strzałem głową zdobył drugiego gola dla Startu Nidzica. Siedem minut później Start zdobywa kolejnego gola. Tym razem Dominika Bróździńskiego na lewym skrzydle obsłużył Kamil Godlewski a ten płaskim uderzeniem zdobył trzeciego gola.

W 76 minucie Grunwald miał wyśmienitą okazję na zmniejszenie strat. Środkowi obrońcy Startu nie upilnowali Dawida Komorowskiego który na szczęście niezbyt precyzyjnie przyłożył się do uderzenia piłki głową. Gospodarze cały mecz grali bardzo ambitnie, mimo niekorzystnego dla nich rezultatu do ostatnich minut starali się zniwelować starty i sztuka tam im się w pewnym stopniu powiodła. W 74 minucie Paweł Sobotka wybija głową piłkę z linii bramkową.

Końcowy wynik meczu ustalił w ostatniej minucie spotkania Sebastian Skolimowski z Grunwaldu który niczym slalomista minął po drodze Tomka Jaroszewskiego i Alana Zasadzkiego i pokonał wychodzącego z bramki Karola Bruzdę.

Start Nidzica wygrał mecz z Grunwaldem Gierzwałd 3:2 po bardzo wyrównanej grze. Słabo zagrała nidzicka defensywa, gdyż wynik mógłby być bardziej okazalszy dla naszego zespołu. Najważniejsze są jednak 3 punkty z tego spotkania i samodzielne przodownictwo w tabeli naszego zespołu.

Trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel powiedział po meczu:
* Było to chyba najcięższe spotkanie w tej rundzie. Przeciwnik grał bardzo dobrze. Zagraliśmy troszkę gorszy mecz szczególnie w I połowie. W II połowie nie było już tak źle, chociaż końcówka była słabsza. Może było to spowodowane poprzednim tygodniem gdzie rozegraliśmy 3 ligowe spotkania. Są kolejne 3 punkty które przybliżają nas do awansu. Mamy 8 punktów przewagi na drugim w tabeli zespołem i tylko jakaś katastrofa nie dałaby nam upragnionego awansu do Ligi Okręgowej. W następnym spotkaniu z Iskrą Narzym wystarczy nam remis, ale oczywiście zagramy o pełną pulę.

Start Nidzica: Bruzda - Michalski - Sobotka - Godlewski - Zasadzki - Bróździński - Płatek - Karwacki - Jaroszewski - J.Rzepczyński - Chlewiński oraz Mioduszewski, Roczeń, Morzyc, P.Rzepczyński, Pisarewicz