Start Nidzica z nadzieją powraca do Ligi Okręgowej.

2018-06-02 19:23:00(ost. akt: 2018-06-02 20:30:12)
Po zwycięstwie nad Iskrą Narzym Start Nidzica awansował do Ligi Okręgowej

W meczu 20 kolejki piłkarskiej A-klasy gr.4 lider Start Nidzica pokonał na własnym stadionie wicelidera Iskrę Narzym 5:0 (4:0).
Z nadzieją wracamy do Okręgówki, by tam zagrać jak najlepiej - powiedział po meczu trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel

Dopięli swego i postawili kropkę nad ,,i'' piłkarze Startu Nidzica którzy po wygranym spotkaniu nad Iskrą Narzym 5:0 na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie awans do Ligi Okręgowej.

Ciekawie zapowiadało się spotkanie lidera rozgrywek Startu Nidzica z wiceliderem Iskrą Narzym. Gospodarzom do pełni szczęścia potrzebny był remis, lecz podopieczni Bartosza Kruschel zagrali o pełną pule i niczym walec zmiażdżyli po drodze kolejnego rywala.

I połowa była ciekawym piłkarskim widowiskiem w wykonaniu obydwóch zespołów. W 15 minucie Paweł Sobotka sprytnie za plecy obrońców Iskry wrzucił piłkę w pole karne rywala do Dominika Bróździńskiego a ten pewnie zdobył prowadzenie dla gospodarzy.

Dwie minuty później Kamil Godlewski wszedł w pole karne Iskry i zdobył kolejnego gola, lecz arbiter spotkania nie uznał go gdyż sędzia asystent wskazał na offsidową pozycję naszego zawodnika.

W 25 minucie Dominik Bróździński wykorzystał nieporozumienie kapitana zespołu Iskry Andrzeja Nadarzyńskiego z bramkarzem Tomaszem Rejchertem którym odebrał piłkę, lecz niestety Dominik oddając strzał zbyt lekko a na dodatek niecelnie.

Goście z Narzymia w tym okresie grali głównie skrzydłami i jedynie wysunięci do przodu Dawid Arczewski i Mateusz Rynkowski zagrażali nidzickiej defensywie.

Ostatnie 10 minut I połowy to koncert gry Kamila Godlewskiego. To ten zawodnik w krótkich odstępach czasu zdobywa trzy kolejne gole a dla siebie klasycznego hat-tricka. Najpierw w 35 minucie ładną akcję przeprowadził Kamil Michalski mijając pod rząd trzech zawodników Iskry oddał strzał na bramkę rywala a skutecznie głową skierował ją do siatki rywala Kamil Godlewski.

Cztery minuty później kolejne nieporozumienie obrońców Iskry z bramkarzem i Dominik Bróździński ponownie odzyskuje piłkę w polu karnym rywala podając ją do Kamila Godlewskiego który podwyższył rezultat na 3:0 dla Startu Nidzica.

W ostatniej 45 minucie spotkania Kamil Godlewski zdobywa swego trzeciego gola a czwartego dla zespołu po podaniu piłki z prawej strony od Alana Zasadzkiego.

W II połowie tempo meczu wyraźnie spadło. Start Nidzica zadowolony z wysokiego prowadzenia a Iskra Narzym zdawała sobie sprawę że nic więcej dobrego dla siebie w tym meczu nie ugra. Gra była spokojniejsza i gospodarze mogli pokusić się o kolejne zdobycze bramkowe w tym meczu.

Trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel wpuszcza na boisko rezerwy które ma do dyspozycji i tak na murawie ujrzeliśmy Piotra Mioduszewskiego, Jakuba Rzepczyńskiego, Kacpra Morzyca, Adriana Roczeń,, Łukasza Pisarewicza, Remigiusza Gamańskiego i Piotra Rzepczyńskiego.

W 77 minucie wyśmienitą okazję na podwyższenie rezultatu miał grający po przerwie Kacper Morzyc. Ten utalentowany i zdolny zawodnik Startu po minięciu już bramkarza gości nie wiedzieć czemu ale do pustej bramki nie trafił z odległości 10 m.

Cztery minuty później Kacper zrewanżował się perfekcyjnym wyłożeniem piłki do Pawła Sobotka a ten podciągając z nią kilka metrów i ustalił końcowy rezultat spotkania na 5:0 dla Startu Nidzica.

Start Nidzica wygrał mecz 20 kolejki z Iskrą Narzym pieczętując tym samym swój awans do Ligi Okręgowej.

Po meczu powiedzieli:
* Prezes MKS ,,Start'' Nidzica Paweł Urbański
- Jako Zarząd jesteśmy bardzo zadowoleni z awansu. Wiadomo że było ciężko i do ostatniej chwili graliśmy by awansować. Przed nami są jeszcze dwa mecze ale i tak mamy pewny awans do Okręgówki, tam jest nasze miejsce bo niepotrzebnie znaleźliśmy się w A-klasie. Dziękuję wszystkim naszym sympatykom i zawodnikom. Mamy awans i z tego się cieszymy.

* Trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel
- Od początku tych rozgrywek mieliśmy taki zamiar i ochotę by awansować do Okręgówki. Nie była to lekka liga i nie jest to tak że od tak nam to przyszło. Chłopaki włożyli tyle pracy przez ten ostatni rok że należał im się ten awans. W dzisiejszym meczu z wiceliderem Iskrą ...mogło być dużo więcej. Potwierdziliśmy że zasłużyliśmy na 1 miejsce w tabeli i wracamy do Okręgówki z nadzieją żeby tam zagrać jak najlepiej.

Start Nidzica: Bruzda - Michalski - Sobotka - Stasiukiewicz - Bróździński - Chlewiński - Płatek - Jaroszewski - Karwacki - Zasadzki - Godlewski oraz Mioduszewski, J.Rzepczyński, Morzyc, Roczeń, Pisarewicz, Gamański, P.Rzepczyński

Drugi reprezentant powiatu nidzickiego w tych rozgrywkach Gmina Kozłowo wygrała na wyjeździe z LZS Mszanowo 2:1 po golach Łukasza Mańka i Jacka Świtkowskiego. W ligowej tabeli Start Nidzica zajmuje 1 miejsce z dorobkiem 42 punktów a Gmina Kozłowo awansowała na 2 miejsce premiowane grą w barażach mając w dorobku 32 zdobyte punkty