Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Sukces Kingi i Karoliny

2018-06-04 16:00:00 (ost. akt: 2018-06-04 15:26:53)

Autor zdjęcia: Szkoła

W Domu Pielgrzyma w Centrum Świętego Jakuba w Olsztynie odbył się I Festiwal Żywego Słowa – Majowe Recytacje Poezji Religijnej.

Jego organizatorem był Wydział Duszpasterski Archidiecezji Warmińskiej, Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Olsztynie i Naukowe Koło Teatralne Salve Verbum, UWM.

Celem festiwalu było zainteresowanie dzieci i młodzieży twórczością literacką o tematyce religijnej oraz zwrócenie uwagi nauczycieli, rodziców i wychowawców na walory ewangelizacyjne i edukacyjne sztuki recytacji, a także popularyzacja kultury żywego słowa.

W trakcie festiwalu prawie 100 uczestników z całego województwa zaprezentowało poezję religijną, wzruszając i porywając widownię.

Wśród wykonawców było siedmioro uczniów Jedynki: Karolina Szmit (4a), Jakub Pejas (6b), Laura Jasińska (7c), Zofia Dąbrowska (7a), Jan Słomkowski (IIa), Kinga Kotyla (IIIa) i Krzysztof Rochniński (IIIb).

Wszyscy godnie i pięknie zaprezentowali się na scenie w Domu Pielgrzyma.

Jury, w którym zasiadali m. in. aktorzy, dziennikarz, logopeda, księża, przedstawiciel Kuratorium Oświaty, docenili siłę przekazu i ogromny talent dwóch naszych uczennic.

Kinga Kotyla zajęła I miejsce w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (nauczyciel j. polskiego Anna Czarzasta), a Karolina Szmit II miejsce w kategorii klasy IV – VII (nauczyciel j. polskiego Aldona Krasnowska).

Serdecznie gratulujemy sukcesu!
szkołaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages