Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Burmistrz podał powody zwolnienia swojego zastępcy

2018-06-14 09:07:00 (ost. akt: 2018-06-14 09:11:58)

Autor zdjęcia: archiwum

Dwa tygodnie temu burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska swojego zastępcy Leszka Śpiewaka.

Zapytany o powody, burmistrz podkreślił, że była to decyzja trudna i długo dojrzewał do jej podjęcia.

— Trzy i pół roku temu prawie pięć tysięcy mieszkańców gminy Nidzica zaufało mi i oddało głos na moją osobę, powierzając mi pełnienie funkcji Burmistrza Nidzicy. Podjąłem się tej odpowiedzialnej roli po to, aby służyć nidziczanom, aby wspólnie budować Nową Nidzicę.

Tego samego oczekuję od wszystkich moich pracowników oraz jednostek podległych, wymagam, aby swoją pracę także traktowali jak służbę na rzecz naszej małej ojczyzny — mówi burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala.

I dodaje: mój zastępca nadzorował sprawy z zakresu ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, czystości w mieście, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa publicznego.

Pomimo deklaracji współpracy przez okres pełnej kadencji, jej kontynuowanie stało się niemożliwe ze względu na brak porozumienia w kluczowych dla miasta i gminy sprawach, niedostateczny nadzór nad ważnymi dla miasta obszarami, zbyt małe zaangażowanie w wykonywanie nałożonych obowiązków służbowych oraz utratę zaufania.

Moja decyzja polegała na wyborze pomiędzy tym, co obiecałem wyborcom, a deklaracją współpracy z panem Leszkiem Śpiewakiem. Zaufanie jakim mnie obdarzyli mieszkańcy jest jednak dla mnie najważniejsze, wymaga z mojej strony myślenia wspólnotowego, całkowicie pozbawionego egoizmu i prywaty.

O ustosunkowanie się do zaistniałej sytuacji poprosiliśmy także zastępcę burmistrza Leszka Śpiewaka. — Były to 3 lata ciężkiej pracy, które zapisały się w historii jako okres rozwoju całej gminy. Jest jeszcze wiele do zrobienia, jednak uważam, że był to dobry czas dla miasta. Powodów wypowiedzenia umowy i zachowania pana burmistrza nie będę komentował — powiedział Leszek Śpiewak.

zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (75) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dobra decyzja #2520668 | 178.235.*.* wczoraj, 17:10

  dobrą słuszną decyzje podjął i niech wam teraz obiecanki spełni , i was radnych 60% do wymiany

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Nasze śmieci nasz śmieciarz #2520315 | 88.199.*.* 16 cze 2018 21:29

   Dobrze zrobił pozbywając się tego człowieka !!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. burmistrz #2519795 | 37.7.*.* 15 cze 2018 16:59

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. miał prawo to zrobić, LŚ juz od dawna prowadził swoja politykę, - ale do wyborów szli razem i budowa basenu to ich wspolny program :) a z tonącego okrętu najszybciej uciekaja szczury

   1. @ #2519683 | 46.170.*.* 15 cze 2018 13:28

    Podtrzymuje moje stanowisko że decyzja burmistrza jest jedyna i słuszna. Popełnił błąd wchodząc z tym człowiekiem w współpracę. Lepiej że się obudził późno niż wcale. Co do radnych po obejrzeniu kilku ostatnich sesji mam nadzieję że większość zostanie wymieniona( z każdej opcji bez wyjątku).

    Ocena komentarza: warty uwagi (35) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Jadwiga #2519667 | 94.254.*.* 15 cze 2018 12:59

     Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Do poniżej. Super napisane. Dla nas liczy sie by w gminie zachodzily zmiany pod każdym wzgledem. Zmiany na lepsze a wasze politykowanie nie daje nic pozytywnego. Odwolanie wiceburmistrza nie jest dla gminy korzystne

     Pokaż wszystkie komentarze (75)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages