Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Pijani i szybcy na drogach powiatu nidzickiego

2018-06-06 16:00:00 (ost. akt: 2018-06-06 09:58:10)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Ostatnie działania pokazały, że ciągle nie brakuje kierowców, którzy za nic mają policyjne apele i w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Głównym celem prowadzonych działań było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności ograniczenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierna prędkością.

Na efekty pracy nidzickich funkcjonariuszy nie trzeba było długo czekać. W miejscowości Muszaki gm. Janowo do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca renautla.

Powodem było przekroczenie prędkości o 52 km/h w obszarze zabudowanym. Za niecałą godzinę w tym samym miejscu funkcjonariusze zatrzymali 24-latka, który poruszał się z prędkością 122 km/h, czyli o 72 km /h za dużo.

Wieczorem nidzicki oficer dyżurny został poinformowany o mężczyźnie podróżującym fordem po miejscowości Janowiec Kościelny, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia świadka tego zdarzenia potwierdziły się, 50-letni kierowca miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

W świetle funkcjonujących przepisów, policjanci w obu przypadkach przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym, zatrzymali kierującym prawo jazdy. Będą mogli je odzyskać za 3 miesiące, ale czy to jest na tyle dolegliwa kara, gdy w grę wchodzi życie i zdrowie ludzkie?

Według Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, droga hamowania auta osobowego na suchym i równym asfalcie wynosi:

- przy prędkości 30 km/h około 5 metrów,

- przy prędkości 90 km/h około 42 metry,

- przy prędkości 130 km/h około 87 metry.

Należy również wziąć pod uwagę dodatkowe elementy, które wpływają na wydłużenie drogi hamowania tj. panujące warunki atmosferyczne na drodze, stan nawierzchni, czas reakcji kierowcy, stan układu hamulcowego, ogumienia, zmęczenie kierowcy, rozproszenie uwagi, rozmowa przez telefon, czy zmiana stacji w radiu.

Przy potrąceniu pieszego przez pojazd jadący z prędkością 50 km/h prawdopodobieństwo przeżycia tej osoby jest bardzo duża. Gdy zwiększymy prędkość pojazdu zaledwie o 10 km, niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma znikome szanse na przeżycie.

KPP Nidzica


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages