Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Regionalny Konkurs Tańca Ludowego Nidzicki Mazureczek

2018-06-11 08:00:00 (ost. akt: 2018-06-10 17:22:43)

Autor zdjęcia: Przedszkole Nr 4 w Nidzicy

W Hali Widowiskowo – Sportowej odbył się III Regionalny Konkurs Tańca Ludowego – NIDZICKI MAZURECZEK, który zdobył bardzo dużą popularność.

Poprzez występy chcemy promować i pielęgnować polskie tradycje ludowe oraz polski folklor u dzieci z całego regionu.

Chcemy rozbudzać i rozwijać wrażliwość muzyczną dzieci w wieku przedszkolnym, stwarzać im możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu i poznawania naszego dziedzictwa narodowego, jakim jest folklor. Konkurs Tańca Ludowego w bieżącym roku szkolnym odbywał się po raz 6.

Na stałe wpisał się w kalendarium przedszkolnych imprez i stał się tradycją nidzickich przedszkoli, przyczyniając się do rozwijania zainteresowań tańcem, muzyką ludową, kształcenia postawy patriotycznej, tożsamości narodowej każdego przedszkolaka.

Swoją obecnością zaszczycili nas doradca wojewody Marcin Paliński, który odczytał list skierowany przez wojewodę specjalnie na tę uroczystość, burmistrz Jacek Kosmala, radni Rady Miejskiej – Marek Kierzkowski , Jacek Zieliński i Andrzej Ruś, oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

W Jury zasiedli Sławomir Kokoszko – absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wieloletni tancerz Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, a zarazem wykwalifikowany instruktor tańca ludowego. Od września ubiegłego roku pełni obowiązki choreografa, instruktora i zarazem kierownika Zespołu Pieśni i Tańca KORTOWO.

Karolina Wizner właścicielka Studia Aktywności Twórczej WIZART instruktor tańca i fitness , pedagog, olinofrenopedag oraz animator czasu wolnego oraz Katarzyna Borowska – menadżer kultury, animator i, pedagog

Na scenie wysąpii tancerze zespołu pieśni i tańca Kortowo, Kapela Ludowa Berklejdy oraz uczniowie gimnazjum z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks Jana Twardowskiego. Uczniów do występu przygotowała Monika Miros.

Wyniki:
I miejsce - Zespół Szkolno -Przedszkolny w Kozłowie
II miejsce - Niepubliczne Przedszkole "Bajka"
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Janowie

Wyróżnienia:
Szkołą Podstawowa Nr 2
Szkoła Podstawowa w Rączkach
Szkoła Podstawowa w Rączkach (specjalne wyróżnienie od Małgorzaty Sawickiej, która objęła patronat honorowy)

W konkursie wizęli także udział:
Przedszkole Nr 2 w Nidzicy, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zaborowie (Oddział przedszkolny), Szkoła Podstawowa im. Romana Kobendzy w Łynie, Szkoła Podstawowa NR 1 im. M. Kopernika w Nidzicy (Oddział Przedszkolny), Szkoła Podstawowa NR 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy (grupa 5-6-latkó) oraz Przedszkole Nr 4 w Nidzicy Kraina Odkrywców.

Konkurs przygotowały i prowadziły Ewa Jul i Anna Siemek


Patronat honorowy nad konkursem objęli Wojewoda Warmińsko – Mazurski – Artur Chojecki, Mariusz Krupiński – komisarz Ośrodka komisji TP - Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca “WARMIA” z Olsztyna, Sławomir Kokoszko – instruktor tańca ZPiT KORTOWO. Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala i Małgorzata Sawicka dyrektor CUW w Nidzicy. Patronat medialny nad konkursem sprawują Gazeta Nidzicka

Objęcie patronatem podniosło prestiż i rangę konkursu oraz przyczyniło się do rozpowszechnienia jego idei nie tylko w mieście Nidzica i powiecie nidzickim, ale również w całym regionie.
Anna SiemekCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PRZEDSZKOLE4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages