środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Pośpiech nie popłaca

2018-06-14 13:04:28 (ost. akt: 2018-06-14 13:12:45)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Zdawać by się mogło, że przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza te dotyczące ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym dotyczą tylko i wyłącznie osób mieszkających w Polsce.

O tym, że należy zdjąć nogę z gazu i stosować się do ograniczeń prędkości przekonał się wczoraj 44-letni kierujący mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 67 km/h został ukarany mandatem oraz stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Wczorajszego (13 czerwca) wieczoru w miejscowości Muszaki, policjanci ruchu drogowego z tut. KPP zatrzymali kierującego, za przekroczenie prędkości.

Mężczyzna poruszał się pojazdem m-ki Skoda Rapid, w obszarze zabudowanym z prędkością 117km/h, tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 67km/h.

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 pkt. karnymi. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że w przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

asp. Barbara Wiloch
KPP Nidzica


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages