Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

810 000 zł na lepszy start

2018-07-16 07:00:00 (ost. akt: 2018-07-15 19:22:59)

Autor zdjęcia: archiwum

SPOŁECZEŃSTWO\\\ Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Wnioski online można składać już od 1 lipca, w formie papierowej od 1 sierpnia.

Mieszkańcy Nidzicy mogą składać wnioski w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy.

Jak poinformowała nas dyrektor placówki Danuta Kamińska, szacuje się, że uprawnionych do skorzystania z programu będzie ok. 2700 osób.

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.


Przysługuje wyłącznie dzieciom uczącym się w szkole (a szkoła w rozumieniu przepisów rozporządzenia oznacza szkołę podstawową, dotychczasowe gimnazjum, szkołę ponadpodstawową i dotychczasową szkołę ponadgimnazjalną, z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych, szkołę artystyczną, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno- -wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy.


Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne ani w przedszkolu, ani w tzw. „zerówce” prowadzonej w szkole.

Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje , które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”.

Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń) właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko (w przypadku powiatów świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie).

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).

Wnioski można składać do 30 listopada.
W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.
red

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PIS #2560449 | 37.47.*.* 21 sie 2018 22:47

  Rzad realizujacy program wyborczy. Sadaze wskazuja, ze wiekszosci obywateli RP bardzo die to podoba I nie pomoga zadne "krzyki rozpaczy".

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tak #2537788 | 213.184.*.* 17 lip 2018 08:13

  PiS ma w ostatnich sondaż 40 % procent poparcia, druga partia PO 16%, a więc studenci też głosują na PiS, 500 % plus to nie łaska dla ciemnego narodu ale nadrabianie zaległości i doganianie Europy, żeby nie być ciemnym ludem.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Studentów Kaczyńskiemu nie potrzeba #2537773 | 46.170.*.* 17 lip 2018 07:39

   Ciemnym narodem łatwiej manipulować. 500+ i marsz do urn oddać głos.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ja #2537673 | 88.199.*.* 16 lip 2018 22:37

   do 20 roku życia ale nie obejmuje studentów... uczcie się dzieci....

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages