Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Mieszkańcy Nidzicy byli hojni. To wspaniali ludzie.

2018-07-12 13:00:00 (ost. akt: 2018-07-12 12:56:28)
fot.0

fot.0

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

POMAGAMY MARTYNCE\\\ Podczas Dni Nidzicy, za zgodą burmistrza Jacka Kosmali, Martynka, jej rodzice i wolontariusze zbierali pieniądze na operację ręki dziwczynki. Mieszkańcy okazali się bardzo hojni. W 19 puszkach było 13.504 złote.

O Martynce pisaliśmy już w naszej gazecie. Martynka ma tylko 3 paluszki, które na dodatek nie chcą się zginać, a jedynie lekko rozszerzać. Prawa rączka jest też dużo krótsza niż lewa, co dziewczynka skrzętnie próbuje ukryć.

Martynka, żeby mieć sprawną rączkę, musi przejść kilka operacji w USA. Najważniejsza jest pierwsza, która będzie kosztowała 400.000 zł. To właśnie na tę operację, dzięki której 10-latka będzie mogła zginać łokieć i, przede wszystkim, poruszać paluszkami, mieszkańcy Nidzicy wrzucali do puszek pieniążki.

— Serce się łamie w pół na myśl o tym, że sprawność mojej córki zależy od zasobności portfela. Oddałabym dla niej wszystko. Może nawet i nerkę swoją bym sprzedała — mówiła jej mama. A Martynka bardzo chciałaby tak, jak jej koleżanki, hasać po placach zabaw, skakać na skakance, jeździć na rowerze i lepić z mamą pierogi. Rodzice robią co mogą, aby tak wysoką kwotę zebrać. Dziewczynka jest pod opieką fundacji "Przyszłość dla Dzieci".

W akcję czynnie włączył się burmistrz Jacek Kosmala, który osobiście zbierał datki do puszek. Podczas ostatniego dnia obchodów Dni Nidzicy rodzice i Martynka podziękowali mieszkańcom i burmistrzowi.

— Chciałabym wszystkim państwu przepięknie, z całego serca podziękować za waszą hojność, że pięknie włączyliście się w pomoc Martynce. Za to, że wielu z was ujęła jej historia, że byliście zaniepokojeni o jej przyszłość. Serdecznie państwu za to wszystko dziękuję.

W szczególności dziękuję organizatorom i ludziom, którzy żywo włączyli się w to, żeby zbiórka Martynki miała duży rezultat. Największe podziękowania kierujemy do pana burmistrza Jacka Kosmali. To, co się wydarzyło w Nidzicy przeszło nasze najśmielsze wyobrażenie.

Zgłosiliśmy się z pisemną prośbą o możliwość przeprowadzenia zbiórki podczas Dni Nidzicy, a odzew jaki był od pana burmistrza był dla nas bardzo wzruszający. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Powiem szczerze, że Nidzica ma cudownego gospodarza. Dla mnie jest to przede wszystkim bardzo dobry człowiek o wielkim sercu. Dziękujemy panie burmistrzu jako rodzice — mówiła ze łzami w oczach mama dziewczynki.

A Martynka dodała, że nidziczanie to wspaniali ludzie. Burmistrz podkreślił, że to mieszkańcy otworzyli serca i dali te pieniądze. — Wielkie brawa dla nidziczan — mówił ze wzruszeniem.
rozDziewczynka jest pod opieką fundacji "Przyszłość dla dzieci".

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota.
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Martyna Kasznicka.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gdy potrzeba pomocy to Caritas i NFZ śpi #2540104 | 79.124.*.* 20 lip 2018 15:00

  akcja pomocy dzieciom potrzebującym wsparcia jest okay , ale dlaczego do takiej pomocy nie śpieszy się Caritas i inne organizacje kościelne , do czego jest powołany NFZ ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rodzice Martynki #2535040 | 89.228.*.* 12 lip 2018 13:42

  www.facebook.com/chwycicszczescie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mama Martynki #2535038 | 89.228.*.* 12 lip 2018 13:40

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages