Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Z NOTESU STRAŻAKA

2018-07-10 07:00:00 (ost. akt: 2018-07-09 18:56:08)

Autor zdjęcia: PSP Nidzica

Nidziccy strażacy w minionym tygodniu mieli ręce pełne roboty. Wyjazdy do wypadków drogowych, pożarów, zagrożeń tlenkiem węgla.

ROZDROŻE. Wypadek samochodowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono kolizję samochodu osobowego Ford Focus z samochodem ciężarowym DAF LF (śmieciarka). Samochodem osobowym podróżował tylko kierowca, natomiast samochodem ciężarowym podróżowały 3 osoby. Z chwilą przybycia osoby te znajdowały się poza pojazdem. W wyniku zdarzenia nie doznały żadnych obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie w samochodzie osobowym, oraz sprawdzili pojazdów pod kątem ewentualnych wycieków. Droga wojewódzka 545 została całkowicie zablokowana. Z chwilą przybycia patrolu policji zorganizowano ruch wahadłowy.

KOZŁOWO. Pożar suchej trawy
Po dojechaniu zastępu na miejsce zdarzenia zastano pożar suchej trawy na torowisku na obszarze około 1 ara. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru wodą.

JANOWO. Otwarcie mieszkania
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie podjęto próbę nawiązania kontaktu głosowego z mężczyzną. Po rozstawieniu drabiny strażacy weszli przez uchylone okno do mieszkania, w którym przebywał mężczyzna, z którym nawiązano kontakt. Następnie otwarto mieszkanie od wewnątrz umożliwiając podjęcie działań przez Zespół Ratownictwa Medycznego i policję. Mężczyzna został na miejscu zaopatrzony przez Pogotowie Ratunkowe i zabrany na obserwację do szpitala.

NIDZICA. Pożar altany
Po dojeździe na miejsce zastano palącą się altankę na siano dla zwierząt usytuowaną w pobliżu Ośrodka Rehabilitacyjnego PSOUU. W momencie dojazdu zastępów cała altana objęta była pożarem. W środku nie znajdowały się osoby ani zwierzęta. Pożar ugaszono wodą

NIDZICA. Pomiar tlenku węgla w budynku mieszkalnym
Straż pożarną wezwano do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Warszawskiej w Nidzicy po zadziałaniu czujnika tlenku węgla zamontowanego w łazience. Dokonano pomiaru w mieszkaniu zgłaszającego.

Po przewietrzeniu pomieszczenia stwierdzono niewielkie przekroczenie normy CO (według wstępnej informacji poziom stężeń mógł zagrażać życiu) dokonano kolejnych pomiarów w mieszkaniach sąsiadujących.
Okazało się, że w kolejnych mieszkaniach usytuowanych w tym samym pionie również występuje niebezpieczne stężenie tlenku węgla. W mieszkaniach zamontowane były m.in. piecyki gazowe do ogrzewania wody.

Po przewietrzeniu mieszkań i wyłączeniu piecyków gazowych dokonano pomiarów we wszystkich mieszkaniach z pionu z wynikiem zerowym.

Na miejsce przybył konserwator wraz z zarządcą budynku. Właścicielom mieszkań, gdzie odnotowano obecność tlenku węgla zalecono nieużytkowanie piecyków gazowych do momentu usunięcia usterki, natomiast zarządcy budynku zalecono usunąć usterkę oraz zlecić kominiarzowi sprawdzenie przewodów kominowych i wentylacyjnych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

KOZŁOWO. Pożar przybudówki przy ścianie budynku
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano palącą się wiatę drewnianą stojącą przy hali produkcyjnej w Kozłowie. Strażacy przy użyciu prądu wody dogasili palącą się wiatę podając jednocześnie jeden prąd wody na elewację hali produkcyjnej. Spaleniu uległa wiata drewniana, w której znajdował się opał (drewno, węgiel), stojący obok motorower i rower. W skutek pożaru zniszczona została także. elewacja hali produkcyjnej około 40 metrów kwadratowych oraz część instalacji monitoringu.

NAPIWODA. Pożar zboża na pniu
Jako pierwsza na miejsce zdarzania przybyła jednostka z OSP Napiwoda. Pożarem objęte było około trzech arów zboża(żyta) na pniu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się zboże, gasząc pożar.

NIDZICA. Pożar garażu
Po przybyciu na miejsce zastano pożar garażu (obiekt blaszany przeznaczony na warsztat samochodowy). Po ugaszeniu pożaru wodą strażacy rozebrali podbitkę drewnianą (płyta osb) oraz dogasili pozostałości wyposażenia. W garażu znajdowała się butla na gaz propan butan 11kg, która została schłodzona i wyniesiona na zewnątrz.

PAWLIKI. Bocian poza gniazdem
Na prośbę pracownika Urzędu Miejskiego w Nidzicy przy użyciu podnośnika strażacy umieścili młodego bociana w gnieździe znajdującym się na słupie elektrycznym. Ptaka przebadał lekarz weterynarii, który zadecydował o umieszczeniu go w gnieździe. Pogotowie energetyczne odłączyło prąd na słupie.
O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz fundację Albatros zajmująca się leczeniem i ochroną dzikich zwierząt.

NIDZICA. Pożar trocin na powierzchni 1 ara
Zastęp JRG w Nidzicy zadysponowano po otrzymaniu informacji o palącym się drzewie. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożarem objęte są trociny i pozostałości roślinne na powierzchni około 1 ara znajdujące się na nieużytkowych powierzchniach rolnych. Pożar ugaszono wodą.

JANOWIEC KOŚCIELNY. Nadłamane konary nad budynkiem mieszkalnym.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano nadłamane i wiszące konary drzewa nad budynkiem mieszkalnym stwarzające zagrożenie dla mieszkańców. Strażacy z OSP w Janowcu Kościelnym zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przystawili drabinę przystawną do drzewa i przy pomocy pilarki spalinowej do cięcia drewna usunęli nadłamane konary. Ścięte gałęzie złożono na posesji właściciela.

NAPIERKI. Niebezpieczny wypadek drogowy na krajowej siódemce
Po przybyciu na miejsce zastępów PSP z JRG w Nidzicy na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe oraz jeden samochód dostawczy po zderzeniu.

Pojazdy pozostawały na dwóch pasach ruchu na drodze S7 w kierunku Warszawy. Ruch drogowy w kierunku Warszawy został całkowicie zablokowany.

Samochodem osobowym marki Seat Ibiza podróżowały 4 osoby dorosłe (zbadane przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenia), natomiast samochodem osobowym Opel Zafira podróżowały 2 osoby dorosłe oraz dziecko w wieku około 5lat (mężczyznę po przebadaniu zabrano karetką, natomiast dziecko po przebadaniu zabrano statkiem powietrznym LPR).

Samochodem dostawczym marki Peugeot podróżował sam kierowca, który po przebadaniu również został zabrany karetką do szpitala.

Przed przybyciem zastępów z JRG w Nidzicy działania prowadziły dwa zastępy z JRG w Mławie oraz OSP z Wieczfni Kościelnej, które dojechały do zdarzenia od strony powiatu mławskiego. Jednostki te podjęły pierwsze działania ratownicze, w tym udzieliły pomoc trzem osobom poszkodowany.
Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele zarządcy drogi - GDDKiA.
PSPCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janusz #2535384 | 109.241.*.* 13 lip 2018 06:08

    Brawo Wy :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages