środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Bieg o Złotą Babę Dźwierzucką

2018-07-23 16:00:00 (ost. akt: 2018-07-23 14:19:56)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

Najszybszą zawodniczką okazała się Ewa Lisek, która z czasem 37:24 zajęła pierwsze miejsce w Open Kobiet.

Gmina Dźwierzuty zaprosiła na najciekawsze wydarzenie historyczne w tym regionie – Festiwal Kultury Słowiańskiej i Pruskiej. Jest to impreza przybliżająca świat dawnych mieszkańców tych ziem poprzez bezpośredni kontakt z pasjonatami średniowiecza. Goście mogli aktywnie skorzystać z licznych warsztatów dawnego rzemiosła, jak również upajać się dźwiękami muzyki wieków średnich.

Ukoronowaniem festiwalu był zorganizowany już po raz trzeci Bieg o Złotą Babę Dźwierzucką rozegrany na nietypowym dystansie 9,3 km. Do zawodów stanęło 106 sportowców amatorów, w tym 39 kobiet.

O ile w ubiegłym roku drobny deszcz przyjemnie chłodził biegaczy na starcie, o tyle w tym, przybyli nie mogli liczyć nawet na zachmurzenie. Gorące lipcowe popołudnie i wymagająca trasa wprowadzająca śmiałków starym nasypem kolejowy na pagórkowate i piaszczyste ścieżki leśne były tego dnia dużym wyzwaniem.

Na tych niezwykłych zawodach nie zabrakło drużyny „Nidzica Biega”. Sześcioosobowa reprezentacja Pomarańczowych zdobyła w dobrym stylu ziemię dźwierzucką.

Najszybszą zawodniczką „Nidzica Biega” okazała się Ewa Lisek, która z czasem 37:24 zajęła pierwsze miejsce w Open Kobiet, zaś najszybszym mężczyzną - Mariusz Jaworski (czas:44:31). Mariusz otarł się o podium w swojej kategorii (4. miejsce w M-20, 34. w Open Mężczyzn). Tuż po nim na metę wbiegł Artur Szczepkowski (czas 44:55; 13. miejsce w M-40, 37. w Open M). Bogdan Sowiński ulokował się na wysokiej czwartej pozycji w M-50 (czas 47:21, 44. w Open M). Pomarańczowy korowód zamknęły dwie znakomite biegaczki: Danuta Piotrowicz (czas 54:32, 15. w K-30, 30. w Open K) i Bożena Żbikowska (czas 54:58, 16. w K-30, 31. w Open K).

W oczekiwaniu na wyniki przybyli uczestniczyli w pokazie walk rycerskich Roty Zaciężnej Strażnicy Sensburg, podziwiali wystawy rzemiosła, a także mieli możliwość posmakowania prostego średniowiecznego jadła.
Całe wydarzenie zwieńczyły oryginalne wyróżnienia dla najszybszych w postaci ręcznie rzeźbionych i malowanych Bab Pruskich.

E.L.
Fot. Monika Jaworska, Bożena Żbikowska, Marcin Lisek, Artur SzczepkowskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: NidzicaBiega

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages