Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Ułatwienie czy utrudnienie?

2018-08-06 07:00:00 (ost. akt: 2018-08-03 14:11:11)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Zmiany w nidzickim szpitalu. Od niedawna, każdy pacjent, który korzysta z wizyty w poradni musi najpierw odebrać w rejestracji swój numerek. Nowe ekrany zyskały już zarówno grono zwolenników, jak i przeciwników...

Początki są zawsze trudne, więc nie obyło się bez zamieszania. Pacjenci przychodzili pod gabinety, po czym poinformowani przez życzliwych oczekujących wracali do rejestracji po numerki. Następnie wystarczyło wrócić pod gabinet i cierpliwie czekać.

Na ekranie umieszczonym nad drzwiami wejściowymi wyświetlają się numerki pacjentów, w kolejności, w której będą oni przyjmowani na wizytę. Na zielono świeci się numerek osoby, która aktualnie przebywa w gabinecie. Czym podyktowane są zmiany?

— Montaż ekranów ma na celu ochronę danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zw. RODO) oraz Ustawą z dnia 10 maja 2018r. o Ochronie Danych. Zmiana sposobu rejestracji i wyznaczania kolejności przyjęcia przy użyciu ekranów (zamiast np. wywoływanie po nazwisku) ma na celu także usprawnienie ruchu pacjentów oraz ułatwienie organizacji pracy — wyjaśnia Kamil Sarbiewski- kierownik Działu Statystyki Medycznej i Informatyki.

Zdania pacjentów na temat zmian są podzielone. Niektórzy twierdzą, że wprowadzają one chaos i niepotrzebne zamieszanie, inni natomiast uważają, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. — Może dzięki temu nie będzie już takiego zamieszania jak zawsze. Bo niby są godziny, ale i tak ludzie wchodzą jak chcą — mówi Karolina. Innego zdania jest Danuta, która twierdzi, że pacjent powinien być umówiony na konkretną godzinę i o niej przyjęty, a maszyny niczego nie rozwiązują.

— Rozwiązanie dobre, ale niedopracowane — mówił Jakub. Wątpliwości pacjentów wzbudza przede wszystkim fakt, że do gabinetu pacjenci wchodzą w kolejności, w której odebrali numerki, a nie o godzinach, na które zostali zapisani.

— Zamiast numerka niech będzie wyświetlona godzina, która ma wejść. Bo przecież po to się umawiam na godzinę, żeby o tej godzinie wejść. Wiadomo, że się przewiduje jakieś opóźnienie. Ale przy tym rozwiązaniu to bez sensu, bo jestem umówiona na 12, a jak przyjdę pół godziny wcześniej, to dostanę numerek, który wypada na 14? — dopytuje Karolina.

Podobnego zdania jest Iwona. — Zostałam poinformowana w okienku, że wchodzi się zgodnie z numerkiem. Nie rozumiem wydawania numerków, zamiast drukowania godzin — mówiła. Wątpliwości pacjentów przekazaliśmy Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Nidzicy. — Jest to nowy sposób, więc pacjenci z pewnością muszą się do niego przyzwyczaić.

Na początku nie chcemy odsyłać pacjentów, którzy nie przyjdą na wyznaczoną godzinę, i jeśli tylko jest możliwość, pacjent jest przyjmowany. Prosimy jednak, aby stosować się do wyznaczonej przez rejestrację godziny, co z pewnością będzie korzystne przede wszystkim dla pacjenta, który poświęci mniej czasu na oczekiwanie, jak też zapewni bezkolizyjność w udzielaniu świadczeń zdrowotnych i uniknięcie nieporozumień — podkreśla Kamil Sarbiewski.

zl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. w takiej aglomeracji #2550109 | 89.228.*.* 6 sie 2018 07:04

    jak Nidzica to pieniadze wyrzucone w bloto, czxyjs kaprys, nigdzie tego nie ma, nawet w miescie wojewodzkim, powinni ukarac tego geniusza od zakupow

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages