WPP. W pucharowych derbach powiatu Start Nidzica górą

2018-08-04 21:43:50(ost. akt: 2018-08-05 18:34:52)
Co gol to piękniejszy piłkarzy Startu Nidzica

W sobotę (4 sierpnia) w meczu I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski Gmina Kozłowo przegrała na własnym stadionie ze Startem Nidzica 0:4 (0:3)
Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła na stadion w Kozłowie licznie przybyłych sympatyków piłki nożnej Gminy Kozłowo i Startu Nidzica a na trybunach zasiedli również Wójt Gminy Kozłowo Marek Wolszczak i Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala.

Mecz mimo upalnej pogody mógł się podobać. Początek spotkania to uważna gra obronna obydwóch zespołów. Z biegiem czasu uwidaczniała się przewaga Startu który grał szybciej i częściej gościł pod bramką rywala.

Na pierwszego gola w tym meczu kibice nie musieli długo czekać. W 9 minucie z kornera w pole karne dośrodkowuje Rafał Wawrzyniak a Tomek Jaroszewski najwyżej wyskakuje do piłki i po ładnej ,,główce'' umieszcza piłkę w siatce gospodarzy.

W 28 minucie pada drugi gol dla Startu Nidzica. Dominik Bróździński otrzymuje piłkę z głębi pola i mimo asysty obrońcy Gminy Błażeja Fahla i wychodzącego z bramki golkipera gospodarzy Konrada Krzyżewskiego sprytnym lobem podwyższył prowadzenie dla Startu.

Trzy minuty później jest już 3:0 dla Startu Nidzica. Ponownie przy golu asystuje Rafał Wawrzyniak który tym razem z prawej strony dośrodkował w pole karne rywala a tu efektowną ,,główką'' popisał się Grzegorz Walkiewicz. Start Nidzica tuż przed przerwą miał jeszcze niezłą okazje do podwyższenia rezultatu ale Kamil Godlewski trafił piłką w słupek.

Gospodarze praktycznie w I połowie mieli tylko jedną okazję do zdobycia gola kiedy to Damian Kowalski odebrał piłkę przed polem karnym Mateuszowi Karwackiemu i podał ją na prawą stronę do Adriana Żmijewskiego a ten odegrał ją dośrodkowując w pole karne lecz Damian nieczysto trafił w piłkę i szansa dla gospodarzy została zmarnowana.

Po zmianie stron gospodarze śmielej zaatakowali nidziczan i dwukrotnie po nieporozumieniach obrońców Startu bramkarz Karol Bruzda był w opałach na szczęście niegroźnych dla przyjezdnych.

Trenerzy obydwóch zespołów przeprowadzili szereg zmian w swoim zespole, lecz nie zmieniło to obrazu gry w którym goście z Nidzicy kontrolowali grę i grali swoje. Losy meczu rozstrzygnęły się w 53 minucie spotkania kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Wawrzyniak i grający po przerwie bramkarz Gminy Dawid Adamkowski był bez szans przy obronie tego strzału.

Start Nidzica zasłużenie wygrał mecz I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski z Gminą Kozłowo 4:0, był zespołem lepszym, częściej przebywał na połowie rywala i stwarzał i wiele więcej groźnych sytuacji strzeleckich od gospodarzy.

Powiedzieli po meczu: trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel
* Ciężkie boisko, tutaj się gra bardzo ciężko. Mało jest piłki, dużo walki. Myślę że byliśmy zespołem dużo lepszym od gospodarzy. Najważniejsze na takim boisku było nie popełnić błędu w obronie. Pięknej gry na tym boisku nie ujrzeliśmy bo po prostu nie było takiej możliwości. Mecz wytrzymaliśmy kondycyjnie, skuteczność też była dobra i myślę że zasłużenie wygraliśmy.

* kapitan Gminy Kozłowo Bartek Grzela
* Drużyna z Nidzicy pokazała w tym meczu że pod każdym względem jest od nas lepsza. Głównie środek pola i skrzydła dały przewagę Startowi. Myślę że wynik mógłby być nawet i wyższy ale boisko zweryfikowało rzeczywistość bo piłka bardzo skakała na tej murawie. Boisko jest bardzo suche, tutaj od dawna nie padały żadne deszcze. Start wygrał zasłużenie, był lepszy pod każdym względem. Drużynie z Nidzicy życzę powodzenia na dalszym etapie rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski oraz w lidze. Dziękuję bardzo kibicom że tak licznie przybyli na ten mecz.

Gmina Kozłowo: Krzyżewski - Grzela - Szczepański P. - Szczepański S. - Kowalik - Wiśniewski - Żmijewski - Kowalski - Fahl - Kuczyński - Bruzda oraz Adamkowski, Świtkowski J., Świtkowski K., Jakuta

Start Nidzica: Bruzda - Michalski - Jaroszewski - Godlewski - Wawrzyniak - Bróździński - Rzepczyński - Karwacki - Rutkowski - Zasadzki - Walkiewicz oraz Morzyc, Woźniak, Płatek, Wenta