Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Widać już pierwsze efekty prac

2018-08-10 07:00:00 (ost. akt: 2018-08-09 14:35:39)

NIDZICA\\\ Nowe targowisko rośnie w oczach. — Jesteśmy już po odbiorze częściowym. Na chwilę obecną zaawansowanie prac wynosi 30% — mówi Ewa Jodko-Bogulas Inspektor ds. inwestycji UM. Prace mają zakończyć się do 28 września 2018 r.

Pierwotnie inwestycja miała być zrealizowana z końcem lipca, jednak konieczne były zmiany projektowe, w związku z którymi termin realizacji zadania inwestycyjnego wydłużył się o dwa miesiące.

— Wykonana została kanalizacja deszczowa i sanitarna, przyłącze wodociągowe, a także nasypy na 2/3 części terenu objętego inwestycją. Ułożona została geowłóknina, w celu wzmocnienia podłoża gruntowego oraz wykonano płyty fundamentowe pod dwie wiaty targowe. Ponadto częściowo została wykonana warstwa konstrukcyjna pod nawierzchnię z kostki betonowej— wyjaśnia Ewa Jodko- Bogulas inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Miejskim w Nidzicy.

Obecnie trwają prace związane z montażem konstrukcji wiat targowych oraz roboty drogowe. Kolejny odbiór częściowy, zgodnie z harmonogramem rzeczowo - finansowym, zaplanowany jest na koniec sierpnia. — Do 28 września wykonawca powinien przekazać zamawiającemu cały przedmiot umowy — zaznacza inspektor.

Przypomnijmy: Gmina Nidzica jest jedną z ośmiu z naszego województwa, którym udało się uzyskać dofinansowanie na przebudowę targowiska. Dokumentacja projektowa została opracowana w taki sposób, aby gmina Nidzica mogła ubiegać się o dofinansowanie na realizację zadania ze środków unijnych. W ramach przebudowy targowisko zostanie podzielone na dwie strefy: handlową i parkingową.

Powstanie 71 miejsc parkingowych wzdłuż ul. Żeromskiego. Powstanie 5 zadaszonych wiat targowych oraz kącik rekreacyjny z ławeczkami i zdrojem ulicznym. Cały teren zyska nową nawierzchnię z kostki betonowej. Zostanie wykonane nowe ogrodzenie i oświetlenie terenu. Ponadto oprócz strefy parkingowej wzdłuż ulicy, handlujący będą mieli możliwość ustawiania samochodów za miejscami handlowymi.

Wartość umowy o roboty budowlane 3 076 632,74 zł brutto, w tym dofinansowanie: 882 855,00 zł brutto.

zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages