Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Prace wkrótce się skończą

2018-08-15 10:00:00 (ost. akt: 2018-08-25 18:48:03)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Czasami aż trudno w to uwierzyć, ale przebudowa ulic w naszym mieście zmierza ku końcowi. Inwestycja ma zakończyć się do 31 sierpnia 2018 roku. Jak zapewnia Biuro Budowy, Skanska dołoży wszelkich starań, aby dotrzymać tej daty.

Na wrzesień zaplanowane jest jedynie wykonanie nakładek bitumicznych na objazdach w miejscowości Bartoszki i na ul. Steffena. — Na ul. Steffena wykonamy nakładkę bitumiczną. W tym celu wyrównamy istniejącą nawierzchnię betonem asfaltowym i ułożymy warstwę ścieralną — wyjaśnia pracownik firmy Skanska. Jak wygląda postęp prac na poszczególnych odcinkach?

— Na ul. Sprzymierzonych wykonaliśmy ciąg główny w warstwie wiążącej ze zjazdami do posesji i przebudowaliśmy kanalizację sanitarną, deszczową oraz sieć teletechniczną. Obecnie trwają prace przy budowie oświetlenia i ciągów pieszo-rowerowych. Usuwamy także kolizje energetyczne. Zaawansowanie prac wynosi obecnie 70%. W harmonogramie zadań są jeszcze: ułożenie warstwy ścieralnej na ciągu głównym i ciągach pieszo-rowerowych oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego — wymienia pracownik Biura Budowy.

Na ul. 1 Maja wykonano ciąg główny w warstwie wiążącej ze zjazdami do posesji, część ścieżek pieszo-rowerowych i przebudowano kanalizację sanitarną, deszczową oraz sieci teletechniczną, gazową i wodociągową. — Obecnie trwają roboty przy budowie oświetlenia, ciągów pieszo-rowerowych i usuwaniu kolizji energetycznych. Zaawansowanie prac wynosi 85%. Przed nami ułożenie warstwy ścieralnej na ciągu głównym i ścieżkach pieszo-rowerowych oraz oznakowanie poziome i pionowe — mówi pracownik.

Na ul. Traugutta wykonano ciąg główny i ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowano kanalizację sanitarną, deszczową oraz sieci teletechniczną, gazową i wodociągową. Obecnie trwają prace przy budowie oświetlenia i usuwamy kolizje energetyczne. Wkrótce przygotowane zostanie oznakowanie poziome i pionowe, a na rondzie z ulicą Olsztyńską powstaną zieleńce. Prace są wykonane w 90%. Na ulicach Mickiewicza i Wyborskiej wykonano ciąg główny w warstwie wiążącej ze zjazdami do posesji i część ciągów pieszo-rowerowych.

— Przebudowaliśmy także kanalizację sanitarną, deszczową oraz sieci teletechniczną, gazową i wodociągową. Obecnie prowadzimy prace przy budowie oświetlenia i ciągów pieszo-rowerowych. Układamy nawierzchnię z kostki kamiennej i usuwamy kolizje energetyczne. Wkrótce zajmiemy się oznakowaniem poziomym i pionowym, zielenią, wykonaniem warstwy ścieralnej na ciągu głównym i ciągach pieszo-rowerowych oraz ułożeniem chodników z kostki kamiennej — mówi pracownik Biura Budowy firmy Skanska.

Zaawansowanie prac wynosi 75%. Na ul. Działdowskiej wykonano ciąg główny i ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowano też kanalizację deszczową oraz sieć teletechniczną. W harmonogramie zadań pozostało jedynie oznakowanie poziome i pionowe. Prace są zrealizowane w 97%. Na ul. Słowackiego gotowe są rondo oraz część ciągów pieszo-rowerowych. Przebudowana została również kanalizacja sanitarna, deszczowa oraz sieć teletechniczna, gazowa i wodociągowa.

— Obecnie trwają roboty ziemne, prace przy budowie oświetlenia i kanale melioracyjnym. Usuwamy także kolizje energetyczne. Wkrótce zajmiemy się realizacją drugiego skrzyżowania z ul. Mickiewicza wraz z konstrukcją jezdni (obecnie prace ziemne trwają już na drugim skrzyżowaniu). Wybudujemy także chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, nawierzchnie z kostek kamiennych, oznakowanie poziome i pionowe oraz zadbamy o zieleń — wymienia pracownik firmy Skanska.

Zaawansowanie prac to 45%. Na odcinku drogi 604 do Robaczewa wykonano ciągi główny i pieszo-rowerowy. Przebudowano kanalizację sanitarną, deszczową oraz sieci teletechniczną i wodociągową. Zmodernizowano także przepusty. Przed nami oznakowanie poziome i pionowe oraz nasadzenia drzew. Prace zostały zrealizowane w 97%. Przy przebudowie dróg nie obyło się bez utrudnień, które miały wpływ na przebieg prac.

— W rejonie prowadzonych prac natrafiliśmy na kolizje elektroenergetyczne oraz wykopaliska archeologiczne. Odkryliśmy mur kamienny, który koliduje z trasą podziemnego kanału melioracyjnego. W związku z kolizjami część prac została wstrzymana. Czekamy także na decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie odkrywek archeologicznych oraz na rozwiązania projektowe przebudowy kolizji elektroenergetycznych — wyjaśnia pracownik Biura Budowy.

zl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages