Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Memoriał Biegowy Kobiet i Mężczyzn im. Tadeusza Brzostka

2018-08-14 18:00:00 (ost. akt: 2018-08-14 14:37:21)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

Ewa Lisek najlepsza wśród pań.

Gorący, sierpniowy piątek „Nidzica Biega” postanowiła spędzić na lidzbarskim stadionie lekkoatletycznym. Tu bowiem odbył się Memoriał Biegowy Kobiet i Mężczyzn im. Tadeusza Brzostka na dystansie 5 km. Organizator – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim oraz LUKS Warmia Sekcja Lekkoatletyczna – po raz trzeci przywołał pamięć o znanym i cenionym sportowcu, pedagogu i trenerze młodzieży lidzbarskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Kameralny bieg, zyskujący z roku na rok coraz większą liczbę zainteresowanych, zgromadził tym razem 37 zawodników, którzy swoją obecnością i aktywnością wyrazili szacunek dla osoby wielkiego trenera.

Perła Warmii przywitała przybyłych gwałtowną zmianą pogody. Nagłe zachmurzenie, porywisty wiatr i rzęsisty deszcz zwiastowały rychłe nadejście burzowych wyładowań. Przedwczesne obawy zostały jednak po chwili rozwiane i po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce uczestnicy mogli przystąpić do wyścigu.

O 18:00 mokra tartanowa nawierzchnia w pierwszej kolejności stała się areną zmagań pań. Nidziczanki, Ewa Lisek, Alina Baranowska i Edyta Dzido sprawnie pokonały 12,5 okrążenia przy aplauzie kibiców i rodziny Tadeusza Brzostka. Najszybciej finiszowała Ewa Lisek, która uzyskała czas 19:44. Alina Baranowska z czasem 25:30 uplasowała się na 6. miejscu, natomiast Edyta Dzido na 7. miejscu (czas: 27:23).

Czterdzieści minut po kobietach wystartowani mężczyźni. Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięzcę po 16 minutach i 31 sekundach. Okazał się nim Krzysztof Sulewski z BSB Barczewo.

Reprezentujący pomarańczowe barwy: Paweł Jabłoński i Grzegorz Baranowski uzyskali wyniki odpowiednio: Paweł - czas: 19:49, 15. miejsce w Open M, Grzegorz – czas: 21:43, 20. miejsce w Open M.

Marek Maculewicz, nidziczanin reprezentujący grupę „Urwis” zajął 17. Lokatę. Ukończył bieg w czasie 20:34.

E.L.
Fot. Agnieszka Lankowska-Klemt, Marek Maculewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: NidzicaBiega

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages