Start II Nidzica zainaugurował rozgrywki w B-klasie

2018-08-19 19:17:45(ost. akt: 2018-08-19 19:58:21)
Sporo pracy w meczu z Wichrem Gwiździny miał bramkarz Startu II Tomek Samsel

W niedzielę (19 sierpnia) w inaugurującym meczu sezonu piłkarskiego 2018/2019 w B-klasie Start II Nidzica przegrał na własnym stadionie z Wichrem Gwiździny 1:2 (1:1)
Nowo powstały zespół Start II Nidzica rozegrał w niedzielę swój pierwszy ligowy mecz w B-klasie.

Ładna słoneczna pogoda przyciągnęła sporą ilość kibiców piłki nożnej w Nidzicy. Gospodarze spotkania zespół Startu II Nidzica pod wodzą duetu trenerskiego Robert Wiński i Robert Stasiukiewicz rozegrał swój pierwszy ligowy mecz w rozgrywkach B-klasy.

Mecz zaczął się obiecująco dla gospodarzy. W 10 minucie rajd prawą strona przeprowadził Mateusz Szczypiński a formalności w polu karnym rywala dopełnił Kacper Morzyc i gospodarze objęli prowadzenie w tym meczu.

Mecz był w miarę wyrównanym widowiskiem lecz z biegiem czasu uwidaczniała bardziej dojrzalsza gra zespołu gości. W 28 minucie Piotr Klimkowski z dystansu uderzył na bramkę Startu lecz na posterunku był golkiper gospodarzy Tomek Samsel.

W 25 minucie Start mógł podwyższyć rezultat spotkania lecz swojego świetnego rajdu lewą stroną nie wykończył skutecznie Mateusz Rogoziński który nie trafił piłka w światło bramki.

Co nie wyszło gospodarzom udało się gościom. W 28 minucie z rzutu wolnego zza linii pola karnego popisał się kapitan zespołu z Gwiździn Adriana Urbańskiego który w gąszczu nóg nidzickich obrońców płaskim strzałem na długi słupek zdołał ulokować piłkę w siatce Tomka Samsel.

Po zmianie stron Wicher szybko wyszedł na prowadzenie w tym meczu. Trzy minuty po wznowieniu gry spora luka na środku nidzickiej defensywy i niepilnowany Paweł Klimek zdobywa prowadzenie dla swego zespołu.

Do końca spotkania lekką przewagę posiadali goście z Gwiździn. Start próbował zmienić niekorzystny dla siebie rezultat lecz zmorą naszego zespołu okazały się tak jak też i pierwszego składu niecelne strzały które niweczyły dorobek całego zespołu.

Start II Nidzica przegrał swój pierwszy ligowy mecz z Wichrem Gwiździny 1:2 i z nadzieją na lepszą grę obserwować będziemy ten zespół w swoich następnych ligowych spotkaniach.

Start II Nidzica: Samsel - Roczeń - Dumański - Zaręba - Borczon - Rogoziński - Wiński - Onyszek - Morzyc - Zieja - Szczypiński oraz Mydlarz, Tomaszewski,Pisarewicz, Fahl,Kordowski