Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Pomoc lepsza od współczucia

2018-09-12 19:00:00 (ost. akt: 2018-09-13 15:01:17)

POMAGAMY\\\ Nidziczanie kolejny raz, tym razem podczas dożynek, wrzucili do puszek 2611 zł. Martynkę wsparli również Strongmani. Piotr Czapiewski, który pożegnał się z publicznością, podarował na aukcję medal z Mistrzostw Europy.

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota.
http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg
z dopiskiem Martyna Kasznicka.

Martynkę Kasznicką czeka operacja rączki w USA. Koszt jest bardzo wysoki, to 420.000 zł. Jej rodziców nie stać na tak wysoką kwotę. Dlatego szukają pomocy wszędzie, aby zebrać pieniądze na operację córki.

Mieszkańcy Nidzicy podczas Dni Nidzicy okazali dobre serce. Dzięki nim konto Martynki powiększyło się o ponad 13.000 złotych.

Akcję zbierania pieniędzy, za zgodą burmistrza Jacka Kosmali, powtórzono podczas dożynek. Dzięki dobremu sercu nidziczan do puszek trafiło 2611 zł.

O wrzucanie pieniędzy apelowali rodzice, burmistrz Jacek Kosmala.

Martynkę wspomogli również Strongmani, którzy rywalizowali w Pucharze Polski w Nidzicy. Głównym inicjatorem był Piotr Czapiewski, który pożegnał się ze startami.

— Kiedy mama Martynki zwróciła się do mnie o pomoc, stwierdziłem: co ja mam? Nic. Mam tylko trochę pamiątek sportowych. Postanowiłem przekazać swój złoty medal z Mistrzostw Europy 2015 na aukcję. Mam nadzieję, że ktoś go wylicytuje. Będę pomagał Martynce nadal, żeby była zdrowa, bo przecież poćwiczymy jeszcze. Umówiliśmy się — mówił Piotr ze łzami w oczach.

http://m.wm.pl/2018/09/orig/licytuj-492254.jpg


Wzruszenie było jeszcze większe, gdy Martynka podarowała mu upominek.
— Dziękujemy za medal, ale nie chcielibyśmy, abyś nie miał żadnej pamiątki po tych mistrzostwach, dlatego dostajesz od Martynki Medal Pomocnej Dłoni i jednocześnie medal Mistrzostw Europy, który oddałeś — mówiła mama Martynki.

Piotr w rozmowie z nami powiedział, że każda okazana pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia, a medal, który dostał jest dla niego najcenniejszy.

Nidzickie zmagania Strongmanów były nie tylko pokazem siły, zaciętości w walce. Siłacze pokazali, że silniejszy zawsze może i powinien pomóc słabszemu.

Na aukcję przekazali koszulki Mariusz Pudzianowski i sędzia nidzickich zawodów Artur Walczak. Przedmioty te będzie można licytować na aukcji charytatywni na Allegro. Licytacja medalu Piotra potrwa do 24 września.

Ale to nie był koniec wzruszających niespodzianek. Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala podziękował mieszkańcom za wielkie serce, ofiarność, które okazali w czasie Dni Nidzicy.
— Pomóżmy i tym razem, żeby nie wyjechali z pustymi puszkami — mówił burmistrz.

Mama dziewczynki podziękowała również naszemu burmistrzowi, a Martynka wręczyła mu medal.

— Kierujemy ogromne wyrazy wdzięczności za pomoc. Panu burmistrzowi należy się też tytuł Mistrza Pomocnej Dłoni. Dziękujemy również bardzo wszystkim mieszkańcom Nidzicy, bo wspieracie nas swoimi datkami do puszki nie po raz pierwszy. Wasze serca otwierają się na potrzebę i nie przechodzicie obojętnie koło nieszczęścia innych.


Piotr Czapiewski jest dwukrotnym mistrzem Europy z 2015 i 2018 roku i Mistrzem Świata z 2017r.
Jest też rekordzistą świata w martwym ciągu klasycznym z wynikiem 340kg i rekordzistą Europy w wyciskaniu sztangi leżąc z wynikiem 240kg.

roz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages