środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Z Notesu Strażaka

2018-09-12 07:00:00 (ost. akt: 2018-09-11 15:54:30)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Nidziccy strażacy w minionym tygodniu mieli ręce pełne roboty. Zobacz w jakich interwencjach brali udział.

3 września
NIDZICA, ul. 1 Maja
Wyczuwalny dziwny zapach przed wejściem do sklepu.

Po informacji o wyczuwalnym dziwnym zapachu w wejściu do sklepu wielkopowierzchniowego na miejsce natychmiast udali się strażacy z nidzickiej komendy. Po przybyciu na miejsce poproszono klientów oraz personel o wyjście na zewnątrz obiektu. Następnie strażacy sprawdzili skład powietrza w środku sklepu. Wskazania urządzeń nie wykazały obecności niebezpiecznych gazów niebezpiecznych.


NIDZICA. ul. Traugutta
Potrącona kobieta

Zastępy JRG w Nidzicy wracające z interwencji przy ul. 1Maja interweniowały po zauważeniu kobiety leżącej na chodniku przy samochodzie osobowym przy ul. Traugutta. Ratownicy PSP przeprowadzili wstępne badanie urazowe oraz zaopatrzyli ranę głowy kobiety. Po dojeździe Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał poszkodowaną do szpitala.

6 września

S – 7 Tatary
Zadymienie w samochodzie osobowym.

Po informacji z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie o wydobywającym się dymie spod maski samochodu osobowego na drodze nr 7 na miejsce zadysponowano zastęp z JRG KP PSP w Nidzicy. Na poboczu drogi S7 zastali stojący samochód osobowy marki Volvo. Z pojazdu wydostawały się opary powstałe w skutek awarii układu chłodniczego (pęknięty przewód). Pojazdem podróżowały dwie osoby dorosłe, które w momencie przybycia zastępu znajdowały się poza pojazdem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator i zneutralizowali wycieki. W czasie działań ruch odbywał się bez utrudnień (pojazd znajdował się na pasie awaryjnym).

ORŁOWO
Otwarcie drzwi i zadymienie w mieszkaniu.

Zastępy zadysponowano na prośbę policji do otwarcia drzwi i występującego zadymienia w mieszkaniu w miejscowości Orłowo, do którego podczas interwencji usiłował dostać się patrol policji. W lokalu przebywał mężczyzna z matką, który nie reagował na polecenie otwarcia drzwi. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia osoby te znajdowały się poza lokalem mieszkalnym, w którym występowało zadymienie. Kobieta po przebadaniu przez ZRM pozostała na miejscu, natomiast mężczyzna został zabrany do szpitala. Strażacy po wejściu do mieszkania zlokalizowali źródła ognia (palące się krzesło i ubrania), które ugasili wodą. Po przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono profilaktycznie możliwości powstania zarzewi ognia oraz wykonano pomiary przy pomocy miernika wielogazowego.

7 września

ROBACZEWO
Samochód osobowy, ciągnik rolniczy- wypadek

Dwa zastępy JRG KP PSP w Nidzicy interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego na drodze wojewódzkiej 604 za miejscowością Robaczewo.
Na miejscu zastano samochód osobowy marki Skoda Felicia po dachowaniu w głębokim rowie. W okolicach znajdowały się osoby podróżujące tym pojazdem - kobieta oraz mężczyzna.
Ciągnik rolniczy wraz z przyczepką do przewozu drewna pozostawał na kołach na drodze dojazdowej do pobliskich zabudowań (kierujący, który znajdował się poza pojazdem nie doznał obrażeń).
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w samochodzie osobowym, sprawdzili pojazdy pod kątem ewentualnych wycieków.

Kierujący samochodem osobowym wraz z pasażerką, która w wyniku zdarzenia doznała urazów zostali zabrani do szpitala w Nidzicy. Na czas prowadzonych działań droga 604 była całkowicie zablokowana.

8 września

KOZŁOWO
Pożar sadzy w kominie

W wyniku nagromadzenia się sadzy doszło do pożaru w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego (zabudowa bliźniacza) w Kozłowie. Po dojeździe na miejsce strażacy wygasili piec, założyli sito kominowe na przewód dymowy i zasypali go solą. Po usunięciu resztek sadzy z wyczystki, w budynku dokonali pomiaru na obecność gazów niebezpiecznych przy użyciu detektora wielogazowego (zagrożenia nie stwierdzono).

ROZDROŻE
Wypadek samochodowy
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy znajdujący się na drodze osiedlowej (po wcześniejszym wyciągnięciu auta z rowu przez osoby postronne). Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator pojazdu oraz sprawdzili układ paliwa, w którym nie stwierdzili wycieków. Na miejscu zdarzenia pozostała policja w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

9 września
NAPIERKI
Pożar drzewa
Na miejscu zastano drzewo przewrócone do rowu, palące się od strony korzenia. Strażacy ugasili pożar wodą. O zdarzeniu powiadomiono policjantów.

KPSP Nidzica
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages