Start Nidzica zakończył pucharową przygodę

2018-09-12 18:44:34(ost. akt: 2018-09-12 19:03:21)

W środę (12 września) w meczu 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski Start Nidzica przegrał na wyjeździe z Błękitnymi Orneta 0:2 (0:0) i odpadł z dalszych rozgrywek
Start Nidzica przegrał mecz 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski na wyjeździe z Błękitnymi Orneta 0:2 i zakończył swoja pucharową przygodę.

W meczu pucharowym przeciwko Błękitnym Orneta piłkarze Startu Nidzica wystąpili w okrojonym składzie wśród których zabrakło kilku czołowych zawodników: Karola Bruzdy, Kamila Rutkowskiego, Tomka Jaroszewskiego, Pawła Sobotka i Kamila Godlewskiego.

Mecz mimo pewnej wygranej gospodarzy był dobrym, wyrównanym spotkaniem. W I połowie to zespół Startu stwarzał groźniejsze sytuacje pod bramką rywala niż gospodarze. Najlepszą okazję w naszym zespole miał Kuba Wenta lecz sytuacji tej nie wykorzystał. W przerwie meczu trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel zmuszony był dokonać zmian w swoim zespole a to za sprawą urazów których nabawili się Alan Zasadzki i Kuba Wenta.

Po zmianie stron dużo walki było w środku pola. Gospodarze napierali nasz zespół i zdobyli dwa zwycięskie gole w ostatniej części gry. Najpierw z dośrodkowanej piłki w pole karne najwyżej wyskoczył Daniel Kogut i strzałem głową zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Kilka minut kolejna ofensywna akcja gospodarzy i piłka trafia w rękę obrońcy Startu Mateusza Karwackiego a gola z rzutu karnego zdobył Sebastian Dzierzkiewicz.

Po meczu trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel mimo porażki swojego zespołu zadowolony był z gry biorąc pod uwagę spore ubytki kadrowe w swoim składzie.

6 października będzie okazja do rewanżu miedzy tymi zespołami gdyż obydwie drużyny spotkają się w meczu ligowym 10 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2.