Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Zmodernizują Kościuszki

2018-09-24 16:00:00 (ost. akt: 2018-09-25 19:02:49)

NIDZICA\\\ Remont ulicy Kościuszki miał rozpocząć się już w pierwszej połowie br. Niestety, pomimo ogłoszenia 2 przetargów nie zgłosił się żaden inwestor. Nic straconego!

O przebudowie ulicy Kościuszki radni powiatowi i miejscy mówili od dawna. Nawet niektórzy z nich w czasie kampanii zapewniali swoich wyborców, że ta inwestycja będzie realizowana.

Zgodnie z ustaleniami remonty dróg powiatowych finansowane są po połowie z gminą, na terenie której znajduje się droga lub ulica. I tak jest w tym przypadku.

Ulica Kościuszki miała być przebudowana wspólnie z gminą Nidzica. Do tego gmina Nidzica miała wymienić całą infrastrukturę podziemną, kanalizację, wodociągi, ponieważ te urządzenia są jeszcze poniemieckie, więc remont samej nawierzchni nic by nie dał.

I tu mamy dobrą wiadomość. Od 10 września prowadzone są pomiary średnic studni i instalacji kanalizacyjnej. — Zamówiliśmy już materiały potrzebne do modernizacji infrastruktury. Jak tylko towar do nas dotrze, firma rozpoczyna remont — zapewnia burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala.

Dodaje, że firma dołoży wszelkich starań, by zająć tylko jeden pas ruchu, a prace mają rozpoczynać się od godziny 8:30, by zapobiec problemom z dojazdem do pracy.

— Mam prośbę, by w okresie modernizacji instalacji, rodzice dowozili dzieci do szkół od strony nowo wybudowanej ul. Kraszewskiego — apelował burmistrz. Ukazał się już projekt rozporządzenia Mateusza Morawieckiego dotyczący dofinansowania na drogi lokalne.

— Jestem po rozmowie z panem starostą i wiem, że powiat składa dwa wnioski na rok 2019: przebudowa ul. Kościuszki- część drogowa i budowa małej obwodnicy Grzegórzki- Napiwoda — dodaje Jacek Kosmala. Szczegółowy harmonogram prac będzie na bieżąco aktualizowany na łamach Naszej Gazety Nidzickiej.
zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (38) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. okłamał nas #2591922 | 178.235.*.* 30 wrz 2018 23:21

  jak można na liście wystawiać jako nr 1 jak on zawiódł w tej kadencji obietnice nie spełnione Kosciuszki nie zrobiona a będzie bez jego zasług nie stawiajcie na kłamce

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nie takiego radnego chcemy #2590116 | 178.235.*.* 27 wrz 2018 22:06

  Już tej kadencji radny obiecywał wyremontowanie ulicy parkingi nowy dojazd na osiedle i co nic nie zrobił i znów kandyduje nawet z pierwszego miejsca na liscie i jak na takich kandydatów stawiać

  Ocena komentarza: warty uwagi (32) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Wera #2590061 | 31.0.*.* 27 wrz 2018 16:28

  PIS i Morawiecki obiecali pieniądze na drogi w naszym regionie, takie tylko zwyczajne obiecanki, Jak zwykle obiecują i nic więcej. Jest takie powiedzenie"grunt to dobrze obiecać" i to cały PIS.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Bubel #2589874 | 188.146.*.* 27 wrz 2018 11:13

  Jak mają zrobić taki bubel jak na 1 Mają i Sprzymierzonych to lepiej Witold niech nie robia. Studzienki miały być przeniesione na chodnik a nie są nawet amortyzujące podstawy pod nimi usunięte bo im poziomy nie pasowały obsadzone na sztywno na cemencie i za rok będziemy mieli to co przed remontem a za wszystko będziemy płacić my podatnicy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. CZAS NA ZMIANY #2589820 | 178.235.*.* 27 wrz 2018 09:27

  oby znów za modernizacje Kosciuszki nie zabierał się RADNY KOTWICJKI JÓZEF który znów kandyduje obiecał nam mieszkańcom tej ulicy remont ulicy parkingi dojazd do osiedla koło kina i co nic nie zrealizował takich radnych nam nie trzeba musimy stawiać na radnych prawdomównych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (38)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages