Wysoka porażka rezerw Startu Nidzica

2018-09-17 17:51:03(ost. akt: 2018-09-17 20:08:00)

W niedzielę (16 września) w meczu 5 kolejki piłkarskiej B-klasy Start II Nidzica wysoko przegrał na własnym stadionie z Sokołem II Ostróda 0:6 (0:4)
Nie takiego obrotu sprawy spodziewali się kibice jak też i zawodnicy w meczu klasy B rezerwowych zespołów Startu Nidzica i Sokoła Ostródy.

Mecz od początku spotkania układał się nie pomyśli piłkarzy Startu Nidzica. Goście z Ostródy dominowali niepodzielnie na boisku . Aktywny w tej części gry napastnik Sokoła Jakub Paprzycki już po niespełna 20 minutach ustrzelił klasycznego hat-tricka wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 3:0. Czwartego gola do przerwy zdobył Mateusz Nowakowski.

Słabo spisywała się nidzicka defensywa wraz z bramkarzem Piotrem Powirskim. Po zmianie stron trener Startu Robert Wiński dokonał korekt w ustawieniu swojego zespołu ale na nie wiele dobrego się to przełożyło. Na boisko weszli Szymon Zieja, Wojtek Boczkowski, Łukasz Pisarewicz, Patryk Zaręba oraz bramkarz Mariusz Sarbiewski. Gra Szymona wniosła nieco ożywienia do gry miejscowego zespołu.

Sokół Ostróda niepodzielnie opanował środek boiska i stwarzał non stop groźne akcja ofensywne. W 65 minucie wynik na 5:0 dla gości podwyższył Maciej Mikołajczyk a końcowy rezultat ustalił w 82 minucie Tomasz Panek.

Start Nidzica zasłużenie przegrał mecz z Sokołem Ostróda 0:6. Najjaśniejszym punktem w zespole gospodarzy był grający po przerwie bramkarz Mariusz Sarbiewski który swoimi udanymi interwencjami uchronił swój zespół od dwucyfrowej porażki.