Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Temat studzienek na ulicy 1 Maja powraca

2018-10-02 07:00:00 (ost. akt: 2018-10-02 09:14:45)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Od jakiegoś czasu, mieszkańcy zastanawiają się, dlaczego na ul. 1 Maja przybyło studzienek. Temat ten omawiał, podczas ostatniej sesji rady miejskiej, burmistrz Nidzicy - Jacek Kosmala.

Zgodnie z przepisami, wszystkie media należy wynosić spod jezdni. I tam, gdzie było to możliwe, lokalizacja studzienek została zmieniona.

— Proszę spojrzeć na ulicę Sprzymierzonych, tam studzienek nie ma praktycznie w ogóle. Te, które musiały zostać, umiejscowione są między kołami samochodów. Tam, gdzie było to możliwe, studzienki zostały przeniesione.

W przypadku ul. 1 Maja, pod chodnikami z jednej strony przechodzą rury gazowe, z drugiej zaś przewody wysokiego napięcia. Uporządkowaliśmy także kwestię wód deszczowych od poczty do ul. Nowomiejskiej. I rzeczywiście, w niektórych miejscach studzienek przybyło.

Powodem są niezinwentaryzowane wcześniej podłączenia. Przed remontem, na ul. 1 Maja, było 57 studzienek. Teraz jest więcej. Służą one odprowadzeniu wód deszczowych z jezdni — wyjaśniał Jacek Kosmala.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages