Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Nowe lokale dla mieszkańców

2018-10-03 19:00:00 (ost. akt: 2018-10-16 14:34:54)

Trwają badania gruntu, poprzedzające budowę Mieszkań Plus w Nidzicy. — Panorama jest naprawdę przepiękna. Widać z tego miejsca całe miasto. Powstanie zupełnie nowe osiedle — mówi Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy.

Mieszkanie Plus to propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach. Gmina Nidzica, jako pierwsza w województwie warmińsko- mazurskim, rozpoczęła procedurę budowy stu mieszkań czynszowych.

23 sierpnia w Warszawie został podpisany akt notarialny powołujący do życia spółkę Projekt Municypalny Nidzica 1, której udziałowcami są BGK Nieruchomości S.A oraz PUGK Nidzica. Dwa nowe bloki- w jednym 80, w drugim 20 mieszkań mają powstać na górkach za stadionem miejskim. 10% nowych mieszkań ma być przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Obecnie trwają badania gruntu.

— Lokalizacja jest bardzo dobra. Mieszkańcy będą mieli blisko do hali widowiskowo- sportowej, szkoły czy przedszkola. Panorama jest naprawdę przepiękna. Widać z tego miejsca całe miasto. Powstanie zupełnie nowe osiedle — mówi Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy.

Burmistrz podkreśla, że zainteresowanie mieszkaniami jest ogromne. — Otrzymujemy telefony od mieszkańców z całego województwa. Do urzędu wpływają podania. Zgłaszają się do nas młode małżeństwa. Dużo się czyta o nowo budowanych na terenie Nidzicy zakładach pracy. Dlatego zainteresowanie jest ogromne. W pierwszej kolejności jednak, lokalne będą przyznawane naszym mieszkańcom — uspokaja Jacek Kosmala.

Jak informuje BGKN, program skierowany jest do różnych grup społecznych, ale przede wszystkim do osób, których nie stać na zakup własnego mieszkania. Zgodnie z polityką rządu w pierwszej kolejności szansę na Mieszkanie Plus mają mieć: rodziny wielodzietne, osoby o stałych dochodach, zbyt niskich na uzyskanie kredytu hipotecznego, a zarazem zbyt wysokich, by otrzymać mieszkanie socjalne lub komunalne, osoby płacące podatek dochodowy na obszarze danej gminy, osoby szczególnie pożądane na terenie danej gminy (o określonym wykształceniu, pracujące w określonym sektorze itp.), osoby w trudnej sytuacji życiowej. Indywidualne kryteria oraz regulamin przydzielania mieszkań ustali rada miejska.

Mieszkańców gminy Nidzica, zainteresowanych wynajęciem mieszkania czynszowego w ramach Projektu Municypalnego Nidzica 1 sp. z o.o. , realizowanego w ramach programu rządowego Mieszkanie Plus, zapraszamy do składania deklaracji o chęci przystąpienia do projektu.

Deklaracje składać można w formie elektronicznej (um@nidzica.pl) lub osobiście w Biurze Obsługi klienta Urzędu Miejskiego w Nidzicy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numer tel. (89) 625-07-64.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages