Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Otrzęsiny klas pierwszych w ZSZiO

2018-09-22 11:00:00 (ost. akt: 2018-09-22 10:54:32)

Autor zdjęcia: Marta Schabińska-Niewiesk

Społeczność uczniowska Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących przyjęła do swojego grona uczniów klas pierwszych, którzy przeżyli niezapomniane chwile podczas swoich otrzęsin.

Imprezie, zorganizowanej przez samorząd uczniowski, towarzyszyła piękna pogoda i radosna atmosfera. Na boisku przed szkołą uczniowie klas pierwszych musieli sprostać wielu konkurencjom, by wkupić się do grona doświadczonej młodzieży ZSZiO. Nad rywalizacją czuwało nauczycielskie jury, któremu przewodniczyła pani dyrektor Dorota Krakowiak.

Konkurencje wymagały od pierwszaków kreatywności, wyobraźni i talentu artystycznego. Uczniowie wzięli między innymi udział w konkursie „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Sprawdzano także sprawność fizyczną i zamiłowanie do sportu zespołów klasowych, które musiały sprostać konkurencjom z rekwizytem hula hoop i kijem do unihokeja.

Na tym zabawa oczywiście się nie kończyła. Przystąpiono do kolejnych zmagań konkursowych. Tym razem uczniowie jako kociaki musieli wykazać się doskonałym zmysłem smaku i rozpoznać mleczne wyroby. Śmiechu było co niemiara.

Na pierwszaków czekał jeszcze quiz z wiedzy o nowej szkole, zaś wychowawców sprawdzian dotyczący imion i nazwisk poszczególnych uczniów.

Po zliczeniu wszystkich punktów przydzielanych za dane konkurencje ogłoszono, ze zwycięstwo wywalczyła klasa I Technikum Informatycznego.

Ostatnią atrakcją przygotowaną przez samorząd uczniowski było pasowanie na ucznia ZSZiO oraz wypicie soku z cytryny bez grymasu na twarzy.


W ten sposób nowi uczniowie po złożeniu przysięgi otrzymali certyfikaty świadczące o przynależności do społeczności uczniowskiej oraz przekonali się, że nauce w ZSZiO towarzyszy miła i przyjazna atmosfera.
Marta Schabińska Niewiesk

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MartaSchabinskaNiewiesk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages