Zagrali na piątkę

2018-09-23 08:38:04(ost. akt: 2018-09-23 09:50:08)
Wiele braterskich pojedynków braci Sobotka kibice ujrzeli na meczu

W sobotę (22 września) w meczu 8 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 Start Nidzica na własnym stadionie wygrał z Gminą Kozłowo 5:0 (2:0)
Długo oczekiwane spotkanie derbowe (jedno z trzech) naszych zespołów, a w dzisiejszym spotkaniu Startu Nidzica i Gminy Kozłowo przyciągnęło sporą ilość przybyłych na to spotkanie kibiców.

Start Nidzica był faworytem w tym meczu i nie zawiódł, tym bardziej że gospodarze wystąpili w swoim najsilniejszym składzie. Mecz na dobre jeszcze nie rozpoczął się a Start Nidzica prowadził już 1:0. Już w 20 sekundzie spotkania Kamil Michalski wrzucił piłkę za plecy obrońców Gminy i będący na czystej pozycji Dominik Bróździński efektownym lobem pokonał wychodzącego z bramki bramkarza zespołu gości Dawida Adamkowskiego.

Po zdobyciu gola mecz nieco wyrównał się. Gra nie była zbyt finezyjna w czym duży udział miał dość silnie wiejący w porywach boczny wiatr który przeszkadzał obydwom zespołom w konstruowaniu bardziej ofensywnych akcji. Dwukrotnie Tomek Lesiński i Łukasz Mańka zagrozili bramkarzowi Startu Tomkowi Samsel. W 30 minucie potężnym uderzeniem z ponad 40 metrów popisał się Paweł Sobotka gdzie bramkarz Gminy instynktownie końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

Start Nidzica jeszcze do przerwy podwyższył rezultat spotkania. W 39 minucie na środku boiska piłkę odzyskał Kamil Michalski podał ją na środek przedpola zespołu gości do Dominika Bróździńskiego a ten na prawą stroną do Grzesia Walkiewicza który mocnym strzałem na krótki słupek zdobył drugiego gola dla gospodarzy.

Po zmianie stron w 56 minucie z prawej strony piłkę w pole karne zespołu gości dośrodkowuje Adrian Roczeń a tam kapitan Startu Kamil Michalski wpycha ją do bramki Gminy. Goście z Kozłowa reklamowali pozycję offsaidową zawodnika Startu ale arbiter spotkania uznał tego gola.

W 67 minucie spory błąd nidzickiej defensywy gdzie obrońca Jakub Rzepczyński głową podawał piłkę do grającego po przerwie bramkarza Startu Karola Bruzdy. Piłkę przejął Damian Kowalski z Gminy który z kilku metrów silnym uderzeniem nie trafia w światło bramki.

Dziesięć minut później goście z Kozłowa zdobywają gola po strzale Bartka Grzeli, lecz spotkania tego gola nie uznał dopatrując się zawodnika Gminy na pozycji offsaidowej. Trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel przeprowadza zmiany w swoim zespole i na boisko wchodzą mn. Tomek Jaroszewski i Sebastian Płatek. Ten pierwszy chwilę po wejściu zagrywa krosowym podaniem piłkę do wchodzącego w pole karne rywala Dominika Bróździńskiego i płaskim strzałem po ziemi napastnik Startu pokonał po raz kolejny bramkarza Gminy Kozłowo.

W doliczonym już czasie 90+3 minucie kolejny zawodnik Startu grający po przerwie ma swój udział w zdobyciu następnego gola dla gospodarzy. Z lewej strony boiska piłkę dośrodkował Sebastian Płatek a piłkę głową niefortunnie do własnej bramki skierował obrońca Gminy Przemysław Szczepański.

Start Nidzica wygrał mecz 8 kolejki w derbach powiatu z Gminą Kozłowo 5:0. Gospodarze niepodzielnie dyktowali warunki gry na boisku i zasłużenie wygrali ten mecz. Nie najlepsze zawody prowadził arbiter tego spotkania który swoimi niezbyt trafnymi decyzjami ,,wykartkował'' niepotrzebnie obydwa nasze zespoły.

Po meczu trener Gminy Kozłowo Robert Sobotka powiedział:
* Start punktował nas jak bokser. Pierwszego gola straciliśmy już w 20 sekundzie po prostym błędzie defensywy. Później gra nieco wyrównała się z lekką naszą przewagą. Za chwilę dostaliśmy następną kontrę i było już 2:0 dla gospodarzy. Ciężko było nam się podnieść. Próbowaliśmy coś stworzyć po przerwie ale dostaliśmy kolejną kontrę i było już 3:0 i praktycznie już po meczu. Trzeba się otrząsnąć i grać dalej. Musimy pomyśleć co dalej robić, bo na razie ciężko nam się gra. Gratuluję Startowi zwycięstwa . Dziękuję licznie przybyłej publiczności na ten mecz.

Start Nidzica: Samsel - Michalski - Woźniak - Walkiewicz - Zasadzki - Wenta - Roczeń - Rutkowski - P.Sobotka - Rzepczyński - Bróździński oraz Bruzda, Godlewski, Jaroszewski, Płatek, Karwacki

Gmina Kozłowo: Adamkowski - Mańka - Fahl - Lesiński - P.Szczepański - S.Szczepański - Wiśniewski - Kowalski - Kuczyński - Świtkowski - R.Sobotka oraz Grzela, Dobies, Jakuta