Mateusz Ludwiński na podium!

2018-09-30 10:00:00(ost. akt: 2018-09-29 20:09:21)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Za nami 8 Puchar Polski w brazylijskim jiu jitsu No Gi, który odbył się w Luboniu. Na trzecim stopniu podium uplasował się nidziczanin Mateusz Ludwiński. Gratulujemy!
— Były to dość prestiżowe zawody. W mojej kategorii wagowej brało udział 40 zawodników. Wystartowałem po czteromiesięcznej przerwie, natomiast na przygotowania miałem zaledwie miesiąc. Tym razem nie było złota, ale zdobyłem cenne doświadczenie — mówi Mateusz Ludwiński.

Pierwszą walkę wygrał przez poddanie balachą. W drugiej walce zmierzył się z bardzo dobrym przeciwnikiem z Czech. I jak zapewnia, nie była to łatwa walka. —W półfinale moim przeciwnikiem był zwycięzca zawodów. Przegrałem z nim, niestety tylko z powodu mniejszej aktywności — mówi zawodnik.

Podkreśla, że podczas zawodów zdobył cenne doświadczenie. Dzięki udziałowi w Pucharze Polski dowiedział się także nad czym musi jeszcze popracować.