Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Z NOTESU STRAŻAKA

2018-09-25 19:00:00 (ost. akt: 2018-09-25 13:25:41)

Autor zdjęcia: Archiwum NGN

W minionym tygodniu strażacy gasili pożary, usuwali gniazda szerszeni, usuwali konary drzew z dróg.

19 wrzesień
Miecznikowo- Cygany
Gniazdo szerszeni.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu KDR stwierdził obecność gniazda szerszeni na poddaszu ( przy kalenicy) w przybudówce domu na wysokości ok 3m. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz usunęli gniazda wraz z owadami. Owady stwarzały zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

21 wrzesień
Januszkowo
Gniazda szerszeni w drzewie.

Przybyły na miejsce zdarzenia KDR stwierdził gniazda szerszeni w dwóch dziuplach drzew przy drodze powiatowej. Drzewa te znajdowały się w odległości około 350 metrów za miejscowością Januszkowo w kierunku na Sitno. Wyznaczono i oznakowano strefę niebezpieczną. O zdarzeniu powiadomiono PZD w Nidzicy i Urząd Gminy Kozłowo.

Nidzica ul. Warszawska
Pożar ogniska na działkach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano palące się ognisko (pozostałości roślinne) na działce ogrodowej. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru.


Januszkowo

Pożar poddasza.

Po dojeździe na miejscu zdarzenia zastano tlące się poszycie dachu na powierzchni około jednego metra kwadratowego w budynku wielorodzinnym. Budynek murowany, dach drewniany kryty eternitem, piętrowy z użytkowym poddaszem. Przed przyjazdem zastępów na miejsce zdarzenia mieszkańcy ewakuowali się z obiektu i podjęli próbę gaszenia, co ograniczyło rozwój pożaru. Wszyscy mieszkańcy ( 9 osób ) nie doznali żadnych obrażeń i odmówili pomocy ZRM. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu drabiny przystawnej, ugaszeniu pożaru, częściowej rozbiórce nadpalonych elementów poszycia dachu, sprawdzeniu dachu przy użyciu kamery termowizyjnej - wykluczając zarzewie ognia, dokonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym Altair 4X wszystkich pomieszczeń budynku - wynik zerowy;

23 wrzesień

Pielgrzymowo
Konar drzewa.
Po dojechaniu zastępu na miejsce zdarzenia zastano konar drzewa leżący na drodze i utrudniający przejazd. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu konara na kawałki i złożeniu w przydrożnym rowie.
KPSP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages