Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Podsumowanie tygodnia

2018-10-05 07:00:00 (ost. akt: 2018-10-04 14:19:31)

Autor zdjęcia: Czytelniczka

I ten tydzień nie był spokojny. W Wietrzychowie spalił się samochód oraz garaż z drewnem.

Wiózł "paszę dla zwierząt"
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie skontrolowali samochód osobowy marki Volkswagen Passat, w którym ujawnili prawie 89 kg krajanki tytoniowej. Kierowca próbował przechytrzyć funkcjonariuszy SG tłumacząc, że to tylko pasza dla zwierząt. Wartość szacunkowa zdeponowanego towaru wynosi ponad 60 tys. zł.

Na jednej z dróg w powiecie nidzickim, funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli drogowej auto, którego kierowcą był mieszkaniec województwa mazowieckiego. Okazało się, że mężczyzna w bagażniku pojazdu przewoził 6 worków jutowych wyładowanych krajanką tytoniową. 27-latek tłumaczył funkcjonariuszom SG, że to nie krajanka - tylko pasza dla zwierząt. Kierowca nielegalny towar stracił i poniesie odpowiedzialność karno-skarbową. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z PSG w Olsztynie.

Pożar w Wietrzychowie
29 września doszło do pożaru garażu przy jednym z budynków w Wietrzychowie. W wyniku zdarzenia spalił się samochód oraz garaż z drewnem. Na miejscu pracowali strażacy z PSP Nidzica oraz OSP Łyna. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Wypadek motocyklisty
Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano motocyklistę zaopatrywanego przez ZRM, który uderzył w barierki ochronne na DK 7 w pobliżu miejscowości Napierki. Działania zastępu polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w motocyklu, sprawdzeniu szczelności zbiornika paliwa - brak wycieku, przekazaniu miejsca zdarzenia. Poszkodowanego motocyklistę ZMR zabrał na obserwację do szpitala.

Pożar śmieci w Nidzicy
Po dojechaniu zastępu na miejsce zdarzenia zastano pożar śmieci w kontenerze na cmentarzu komunalnym. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się śmieci, gasząc pożar.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages