Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Najlepsi maturzyści szkół powiatowych nagrodzeni.

2018-10-02 16:00:00 (ost. akt: 2018-10-02 12:57:09)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Martyna Jakubowska, Marcin Krajewski i Kamil Kowalski to najlepsi maturzyści powiatu nidzickiego. Na sesji w dniu 28 września 2018 r. z rąk starosty Grzegorza Napiwodzkiego i przewodniczącej rady Elżbiety Góralskiej otrzymali gratulacje i drobne upominki.

Martyna Jakubowska – absolwentka Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego.

Martyna jest osobą o szerokich zainteresowaniach. W czasie nauki w ZSRiO w Jagarzewie dwukrotnie napisała pracę historyczną na temat miejsca swojego zamieszkania i dwukrotnie zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Regionie.
W 2017r. brała udział w Wojewódzkim Konkursie „Świadectwa Przeszłości - jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny” i otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Warmińsko –Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Jej talenty pisarskie zostały zauważone przez wydawnictwo Ridero, które wydało oraz zamieściło na swojej stronie krótkie opowiadanie "Wspomnienie o M".

Absolwentka zawsze systematycznie pracowała, co zaowocowało wysokimi wynikami w nauce. Będąc naszą uczennicą otrzymała stypendium prezesa Rady Ministrów oraz stypendium Starosty Nidzickiego za bardzo wysokie wyniki w nauce i dodatkową działalność na rzecz szkoły.
Martyna uzyskała wysokie wyniki na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz najwyższy wynik na maturze w szkole.

Marcin Krajewski – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących uzyskał w bieżącym roku szkolnym następujące wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych:

CZĘŚĆ USTNA:

-język polski – 90 %

- język angielski – 97%

CZĘŚĆ PISEMNA:

- język angielski – 94%

- matematyka – 98%

- język polski – 78%

Ponadto zdawał 3 przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym i uzyskał następujące wyniki:

- 68% z języka angielskiego,

- 63% z fizyki,

- 50% z matematyki.

Marcin godnie reprezentował szkołę, biorąc udział w konkursach przedmiotowych i osiągając liczne sukcesy na szczeblu powiatu, województwa i kraju. Udzielał się również bardzo aktywnie, działając w Samorządzie Uczniowskim.

Uczeń od nowego roku akademickiego będzie studiował na Politechnice Gdańskiej na kierunku Transport.

Kamil Kowalski był uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy .

Uczęszczał do klasy z rozszerzonym programem nauczania z geografii, historii i języka angielskiego.

Zanim jeszcze przystąpił do matury zapisał się w historii szkoły jako wyjątkowy absolwent. Przez 3 lata nauki legitymował się rokrocznie średnią ocen - 6,0 ponadto przez 3 lata edukacji nie opuścił żadnego dnia w szkole uzyskując tym samym 100% frekwencję.

Na maturze oprócz przedmiotów obowiązkowych zdawał trzy przedmioty dodatkowe w zakresie rozszerzonym z języka polskiego , języka angielskiego oraz historii uzyskując z nich odpowiednio 95% ; 94% i 96%.

Egzaminy obowiązkowe Kamilowi poszły równie dobrze - z egzaminów ustnych zarówno z języka polskiego jak i języka angielskiego uzyskał 100% ; w części pisemnej język polski zdał na 89% język angielski na 100% oraz matematykę , mimo wybitnie humanistycznych zainteresowań, na 98%.

Sumując wszystkie wyniki maturalne Kamila oznaczają one że całą maturę zdał średnio na blisko 97%!!! Dzięki uzyskanym wynikom, ale również zgodnie ze swoimi zainteresowaniami Kamil zamierza kontynuować naukę na dwóch kierunkach jednocześnie. Będzie studentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach historii i języka angielskiego.

* Nagrodę w imieniu Marcina Krajewskiego odebrał dyr. ZSZiO Dariusz Wółkiewicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages