Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Udany start nidzickich sztangistów w Mistrzostwach Polski Młodzików

2018-10-09 13:00:00 (ost. akt: 2018-10-08 19:47:10)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół nr 2

Trzech nidziczan na podium Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów

W minioną sobotę (6 października) sześciu zawodników sekcji podnoszenia ciężarów prowadzonej przez Towarzystwo Sportowe NIDA i UKS „Dwójka” rywalizowało na ciechanowskim pomoście w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów.

Rywalizację rozpoczął w kat. 45 kg Konrad Możdzonek, który poprawiając swój rekord życiowy w rwaniu o 3 kg wywalczył w tym boju brązowy medal. W podrzucie Konrad walczył zaciekle i poprawiając życiówkę aż o 7 kg wywalczył srebrny medal. Uzyskując w dwuboju 105kg (44+61) wywalczył również w dwuboju tytuł Wicemistrza Polski.

W kolejnej kategorii wagowej do 50 kg rywalizowało dwóch nidziczan. Jako pierwszy na pomost wychodził Damian Łęgowski, który poprawiając swoje najlepsze wyniki w rwaniu o 3 kg i podrzucie o 6kg uzyskał w dwuboju 100kg (46+54) zajmując ostatecznie IX miejsce.

W tej samej kategorii wystąpił wspierany dopingiem rodziców Hubert Pietrzak, który okazał się bezkonkurencyjny zarówno w rwaniu, jak i podrzucie. Hubert uzyskując w dwuboju 142 kg(65+77) stawał trzykrotnie na najwyższym stopniu
podium zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Rywalizacja w kolejnej kategorii do 56 kg także okazała się udana dla kolejnego z nidzickich sztangistów. Bartosz Burski motywowany dodatkowo dopingiem swojego taty i młodszego brata poprawił w rwaniu rekord życiowy aż o 14kg i podrzucie aż o 17kg wywalczył w każdym stając na trzecim miejscu podium.

Wynik w dwuboju 146kg(66+80) dał Bartkowi również brązowy medal.
Kolejna kategoria wagowa do 62kg również rozgrywana była z udziałem reprezentanta Nidzicy. Wystąpił w niej Cezary Łęgowski, który także poprawiając swoje rekordy życiowe o 5kg w rwaniu i 8kg w podrzucie uzyskał wynik w dwuboju 142kg(62+80). Wynik ten dał Czarkowi IX miejsce.

Jako ostatni już w późnych godzinach wieczornych na pomost wyszedł rywalizujący w kategorii 69kg Michał Jaworski. Michał po bardzo zaciętej walce, poprawiając swoje rekordy życiowe w rwaniu o 5kg i w podrzucie również o 5kg uzyskał w dwuboju wynik 169kg(75+94) zajmując ostatecznie miejsce V.

Na uwagę zasługuje fakt, że Hubert, Damian, Bartek i Czarek to trzynastolatkowie, a Konrad i Michał czternastolatkowie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Marek NachtygalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: dwojkanidzica

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. co ty gadasz #2598249 | 178.235.*.* 9 paź 2018 22:00

  kto był stary i kto odszedł zawsze powinni być starsi doświadczeni i młodzi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. romulus #2598229 | 31.0.*.* 9 paź 2018 21:39

  W Nidzie nastąpiła chyba zmiana pokoleniowa . Starzy odeszli a przyszli nowi , młodzi i równie dobrzy . Brawo trenerze .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages