Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Pasowanie na ucznia

2018-10-09 19:00:00 (ost. akt: 2018-10-09 08:30:50)

Autor zdjęcia: szkoła

We wrześniu naukę w "Jedynce" rozpoczęło 79 pierwszoklasistów.

Pierwszy miesiąc upłynął dzieciom na poznawaniu szkoły, nowych koleżanek i kolegów, a także na przygotowaniu się też do bardzo ważnej chwili, jaką jest oficjalne i uroczyste wstąpienie w poczet społeczności szkolnej.

4 października pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Jedynki. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna, przygotowana pod kierunkiem pań: Beaty Ewy Dąbrowskiej (1a), Doroty Ojrzyńskiej (1b), Elżbiety Sitarz (1c) i Sylwii Gawlik (1d).

Nieco onieśmielone dzieci, przed równie przejętymi rodzicami, zaprezentowały krótkie wierszyki i piosenki, a uczniowie klasy 1b pokazali co im w duszy gra, wykonując utwór na instrumentach perkusyjnych.

Po części artystycznej nastąpił doniosły moment ślubowania i pasowania na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły Pan Artur Pacuszka.

Na koniec uroczystości przejętym i dumnym pierwszoklasistom dyrektor przekazał symboliczny klucz do szkoły. Dzieci od wychowawców otrzymały okolicznościowe dyplomy, od Rady Rodziców pamiątkowe długopisy, a od swoich rodziców słodkie niespodzianki.

Gośćmi podczas uroczystości byli: burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala i Przewodnicząca Rady Rodziców Mariola Maculewicz Podolska.

Rodzicom i Dziadkom, którzy bardzo licznie przybyli tego dnia do szkoły razem ze swoimi pociechami gratulujemy, a świeżo upieczonym Uczniom „Jedynki” życzymy wielu sukcesów i tego, by piękne przeżycia towarzyszące tej uroczystości, były z nimi podczas całej edukacji szkolnej.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages