środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wyciek gazu na rurociągu gazowym wysokiego ciśnienia

2018-10-15 19:22:04 (ost. akt: 2018-10-15 19:52:59)

Autor zdjęcia: asp.sztab.Andrzej Osowski

15 października w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy odbyło się szkolenie oraz ćwiczenia w zakresie współpracy Państwowej Straży Pożarnej z Polską Spółką Gazownictwa podczas nagłych zdarzeń związanych z infrastrukturą gazową. W szkoleniu udział wzięły jednostki PSP z Nidzicy, Działdowa, Nowego Miasta Lubawskiego oraz Olsztyna.

Podczas szkolenia teoretycznego omówiono zagrożenia związane z uwolnieniem gazu, charakterystykę rurociągów gazowych oraz zasady postępowania.

Następnie przeprowadzono ćwiczenie praktyczne związane z organizacją akcji ratowniczej podczas usuwania skutków wycieku gazu na rurociągu gazowym wysokiego ciśnienia.

Manewry przeprowadzono w okolicach stacji redukcyjnej znajdującej się w pobliżu Nidzicy. Uczestniczyli w nich dodatkowo funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nidzicy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Łynie.

Przeprowadzone szkolenie jest wypełnieniem porozumienia zawartego pomiędzy Państwową Strażą Pożarną oraz Polską Spółką Gazownictwa. Jego celem jest zapewnienie sprawnego działania w sytuacjach awaryjnych i kryzysowych, prowadzenie działań edukacyjnych w ramach szkoleń i ćwiczeń oraz wzajemne przekazywanie informacji o zdarzeniach. Działania te podjęte są z myślą o zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

Szkolenie i ćwiczenia przeprowadził Wydział Operacyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie we współpracy z Polską Spółką Gazownictwa.

Informacja i zdjęcia: asp.sztab.Andrzej Osowski - oficer prasowy KP PSP w NidzicyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages