Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

„Przeczytałam (em) – polecam!”

2018-10-23 16:00:00 (ost. akt: 2018-10-22 19:04:16)

Autor zdjęcia: Marta Schabińska-Niewiesk

Za nami 7. edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego pt.: „Przeczytałam (em) – polecam!” To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Za nami 7. edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego pt.: „Przeczytałam (em) – polecam!” To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. W bibliotece szkolnej przy ul. Wyborskiej uczestników przywitał wicedyrektor ZSZiO -Krzysztof Grochowski, jednocześnie życząc wszystkim powodzenia.

Jak co roku współpraca z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Nidzicy okazała się bardzo owocna. Panie: Maria Nasiadka i Małgorzata Szczepkowska oraz przedstawiciele szkół powiatowych: Weronika Jaroszewska, Aleksander Kuczyński i Aleksandra Żywno stworzyli sprawne Jury. Recenzje przeczytanych książek dostarczyły wszystkim słuchaczom dużo wrażeń i to nie tylko ze względu na zdrową rywalizację konkursową.

W imprezie wzięło udział 13 uczestniczek, przy czym warto zauważyć, że nie powtórzył się ani jeden tytuł z omawianych pozycji. Poniekąd to duża zasługa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i zasilenia bibliotek szkolnych znacznymi środkami finansowymi.

Wyrównany poziom wypowiedzi sprowokował Jury do przyznania trzeciego, nieprzewidzianego wcześniej, wyróżnienia. I tak poszczególne miejsca przypadły uczennicom:

1 miejsce – Aleksandra Szczepkowska (ZSZiO w Nidzicy),
2 miejsce. – Weronika Madyś (ZSO w Nidzicy),
3 miejsce – Paulina Długokęcka (ZSO w Nidzicy).

Wyróżnienia zdobyły: Beata Głusek (ZSRiO w Jagarzewie), Klaudia Nowak (ZSO w Nidzicy), Emanuela Zwolińska (ZSZiO w Nidzicy).

Organizatorki konkursu –wszystkie bibliotekarki szkolne z powiatu nidzickiego, zapraszają uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Solidaryzując się z M-GBP w Nidzicy, zachęcamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do uczestniczenia w spotkaniach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w tejże bibliotece.

autorka tekstu: Ewa ZborowskaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MartaSchabinskaNiewiesk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages