Start Nidzica urywa punkty liderowi

2018-11-03 17:31:45(ost. akt: 2018-11-04 07:57:34)
Czujnie grający obrona Startu nie dała się zaskoczyć liderowi Warmii Olsztyn

W sobotę (3 listopada) w meczu 14 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 Start Nidzica na własnym stadionie bezbramkowo zremisował z liderem rozgrywek Warmią Olsztyn
Szlagierowo zapowiadały się mecze w 14 kolejce zespołów z powiatu nidzickiego. Start Nidzica w hicie kolejki podejmował lidera tabeli olsztyńską Warmię, a w derbach powiatu Orzeł Janowiec Kościelny Gminę Kozłowo.

Deszczowa pogoda która panowała nad nidzickim stadionem nie przygarnęła sporej liczby kibiców na ten mecz. Start Nidzica wystąpił w swoim najsilniejszym składzie w spotkaniu przeciwko liderowi rozgrywek Warmią Olsztyn. Od pierwszych minut spotkania widać było z gry że gości z Olsztyna czeka ciężka przeprawa w potyczce ze Startem. Gospodarze wyraźnie z upływem czasu dominowali w tej części gry, lecz niestety ponownie nie najlepsza skuteczność w naszym zespole dała o sobie znać.

W 7 minucie z dośrodkowania piłki z prawej strony Grzesia Walkiewicza Kamil Godlewski nieczysto z ,,główki'' trafia w piłkę. Dwie minuty później kiks na środku pola zawodnika Warmii Dawida Janczewskiego który podał piłkę do ...Pawła Sobotka a ten podciągając z nią kilka metrów próbował przelobować wysuniętego bramkarza Warmii Krystiana Sobieraja lecz sztuka ta też naszym zawodnikom nie powiodła się.

Lewą stroną boiska grę ciągnął Dominik Bróździński lecz jego strzał w 12 minucie również nie znalazł drogi do siatki rywala. Goście z Olsztyna dopiero w 19 minucie poważniej zagrozili Startowi. Lewą stroną boiska zapędził się w pole karne Michał Gorgol który mimo asysty dwóch naszych obrońców oddał groźne uderzenie na bramkę strzeżoną przez nidzickiego golkipera Karola Bruzdę.

Do przerwy mimo wielu okazji bramkowych gospodarzy utrzymywał się cały czas wynik bezbramkowy. Po zmianie stron widać było że żadnej ze stron taki wynik nie odpowiada i kibice ponownie mogli obejrzeć sporo ofensywnych akcji jednego jak i drugiego zespołu.

W 56 minucie groźnie na bramkę Karola Bruzdy uderzył z lewej strony grający po przerwie jeden z asów trenera olsztynian Marcina Wincla Krystian Oleszko. To ten zawodnik mógł przesądzić trzy minuty później losy spotkania kiedy to po problematycznym rzucie karnym dla Warmii jego strzał z jedenastu metrów fantastycznie wybronił Karol Bruzda.

W 70 minucie wyborna akcja gospodarzy. Dominik Bróździński dośrodkowuje piłkę z kornera a strzał z pola karnego Tomka Jaroszewskiego trafia w poprzeczkę bramki olsztynian.

Ostatni kwadrans gry to przewaga optyczna gości z Olsztyna. Szkoda tylko że nie potrafiący nic sportowo ugrać dla siebie goście zamiast walczyć w sportowej atmosferze to często swoimi gwiazdorskimi gestami wymuszali na sędziach zmianę niekorzystnych dla siebie decyzji przez co spadło wiele na atrakcyjności tego widowiska a z całą pewnością taka postawa i zachowanie na boisku prawdziwego piłkarza, sportowca nie powinna mieć miejsca.

Start Nidzica bezbramkowo zremisował z liderem tabeli olsztyńską Warmią. Mecz sporymi fragmentami mógł się podobać kibicom. Wynik sprawiedliwy i odzwierciedlający przebieg wydarzeń na boisku.

Powiedzieli po meczu:
- Trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel:
* I połowę goście dość ostro zaczęli pierwsze 20 minut. Mieli dość wyraźną przewagę ale nic z tego dla nich nie wynikało. My wręcz przeciwnie więcej ich stwarzaliśmy, gdzie mogliśmy pokusić się o jakąś bramkę. II połowa to już rozluźnienie jednej i drugiej strony. Sytuacje dla jednych jak i drugich. Mogliśmy wygrać ten mecz ale równie dobrze mogła to spotkanie wygrać Warmia. Myślę że ten remis jest sprawiedliwy.

- Trener Warmii Olsztyn Marcin Wincel:
* W I połowie Start dość mocno nam się postawił. W II połowie była nasza duża dominacja. Mieliśmy dwie sytuacje do pustej bramki których nie strzeliliśmy, mieliśmy też rzut karny. Myślę że tylko sobie zawdzięczamy że tego meczu nie wygraliśmy.

Start Nidzica: Bruzda - Michalski - Jaroszewski - Sobotka - Walkiewicz - Bróździński - Zasadzki - Karwacki - Rutkowski - Płatek - Godlewski oraz Rzepczyński, Szczypiński, Rogoziński