Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Wszystko, co dobre szybko się kończy

2018-11-05 18:00:00 (ost. akt: 2018-11-05 14:02:46)

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

Takimi słowami dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy Dorota Dorozińska podsumowała wizytę zagranicznych gości współpracujących ze szkołą polską.

Strona polska przygotowała wiele ciekawych zajęć. Zarówno goście jak i uczniowie wraz z nauczycielami z SP 2 podziwiając piękno nidzickiej ziemi szukali przykładów matematycznego ciągu Fibonacci’ego w puszczy Ramucko-Napiwodzkiej, co zaowocowało ciekawymi prezentacjami multimedialnymi wykonanymi przez międzynarodowe grupy uczniów.

W takich samych mieszanych drużynach uczniowie rozwiązywali różnymi metodami zadania matematyczne i logiczne o różnym stopniu trudności porozumiewając się językiem projektu tj. językiem angielskim. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też dekorowanie tortów.

Pysznymi i pięknymi wyrobami młodych cukierników poczęstowana została cała społeczność uczniowska. Podczas pobytu szkół partnerskich w SP 2 nie zabrakło też zajęć poświęconych naszej ojczyźnie.

Z papieru czerpanego samodzielnie wykonanego na warsztatach w szkole uczniowie wykonywali polskie emblematy narodowe (flagi, godła czy też biało-czerwone kotyliony).

Po intensywnej całotygodniowej pracy goście wrócili do domów a nam – nauczycielom, uczniom i ich rodzicom – zostały przyjemne wspomnienia, dalsze działania do realizacji i…. oczekiwanie na spotkanie w Portugalii.


Iwona NasiadkaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages