Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Mamy Niepodległą!

2018-11-15 19:00:00 (ost. akt: 2018-11-15 14:18:49)

Autor zdjęcia: ZHP

11 listopada obchodzona była setna rocznica Naszej Wolności. Nidziccy harcerze zaczęli wielkie świętowanie już 10 listopada. W nidzickim kinie Wenus (gdzie również znajduje się hufiec ZHP) zorganizowaliśmy całonocne celebrowanie tej ważnej dla wszystkich Polaków daty.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnym, harcerskim apelem, w trakcie którego komendantka hufca – druhna Karolina Pstrągowska powołała do działania nasz Krąg Instruktorski „PANDA”, którego przewodniczącą została druhna Weronika Kurzych.

Po apelu, wystąpiliśmy przed naszymi rodzicami i bliskimi przyjaciółmi, śpiewając pieśni harcerskie i patriotyczne. Tradycyjnym elementem każdego wydarzenia hufcowego jest gra terenowa, której nie mogło zabraknąć również tym razem.

Harcerze musieli zmierzyć się z siedmioma punktami dotyczącymi Niepodległości. Jednym z zadań był Quiz wiedzy o Mazurku Dąbrowskiego. Spędzając noc w lokalnym kinie, nie mogło się obyć bez seansu filmowego, więc na koniec sobotniego dnia puszczony został film Kamienie na Szaniec.

11 listopada o godzinie 10:00 udaliśmy się na uroczystą mszę świętą w kościele św. Wojciecha, by wspólnie z mieszkańcami miasta odśpiewać z dumą hymn narodowy. Przed tą ważną uroczystością zakończyliśmy nasze wspólne nocowanie w kinie uroczystym apelem, w trakcie którego drużynowy, druh Jakub Oleksiak wręczył barwy drużyny członkom 8 Napiwodzkiej Drużyny Harcerskiej „Liberte”.

pwd. Dominika Smółka


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages