środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Początek dobrej współpracy

2018-12-09 16:00:00 (ost. akt: 2018-12-07 14:42:56)

Zaczęła się nowa kadencja 2018-2023. Wiemy już kto będzie zarządzał powiatem oraz poszczególnymi gminami. O tym, jak ułoży się współpraca przekonamy się wkrótce. Jak na razie nastroje są bardzo dobre.

W Urzędzie Miejskim w Nidzicy odbyło się pierwsze spotkanie starosty Marcina Palińskiego, wicestarosty Pawła Przybyłka i burmistrza Nidzicy Jacka Kosmali. Przedstawiciele samorządu rozmawiali o współpracy między Warmińsko-Mazurskim Urzędem Wojewódzkim, sejmikiem województwa, powiatem nidzickim i gminą Nidzica.

Kolejnym ważnym tematem były wspólne inwestycje. — Zaczęła się nowa kadencja, z chwilą zaprzysiężenia zaczęliśmy rozmawiać o inwestycjach. Priorytetem jest budowa dróg oraz rozwój oświaty.

Pierwsze nasze wspólne działania dotyczą modernizacji ul. Kościuszki oraz budowy małej obwodnicy Nidzicy. Ponadto planujemy wspomóc utworzenie klas o nowych profilach w nidzickich szkołach — mówi Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy.

Przypomnijmy: Do Rady Miejskiej w Nidzicy mieszkańcy wybrali 10 radnych z KWW Poparcia Jacka Kosmali, 6 radnych KW Prawo i Sprawiedliwość oraz 5 z KWW Nasza Gmina Nasz Powiat. W radzie powiatu najwięcej mandatów (5) mają radni startujący z KW Prawo i Sprawiedliwość, po 4 mandaty uzyskali radni z KWW Razem dla Powiatu Nidzickiego i KWW Nasza Gmina Nasz Powiat. Mieszkańcy do rady wybrali także radną z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz radnego z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem.


Jacek Kosmala - burmistrz Nidzicy:
Mając na uwadze, że dobro mieszkańców Nidzicy jest najważniejsze dla każdego samorządowca deklarujemy pełną współpracę ze wszystkimi szczeblami samorządów. Jako komitet ponadpartyjny będziemy współpracować z każdym, dla kogo wzrost jakości życia mieszkańców gminy Nidzica jest celem nadrzędnym. Uważam, że w każdym czasie i ze wszystkimi ugrupowaniami można pracować dla dobra naszej małej Ojczyzny.Patryk Kozłowski - pełnomocnik PiS w Nidzicy, radny sejmiku wojewódzkiego
Wychodząc naprzeciw wyborom jakich dokonali mieszkańcy powiatu 21 października, obdarzając największym zaufaniem Prawo i Sprawiedliwość, Komitet Wyborczy Razem dla Powiatu Nidzickiego oraz Komitet Wyborczy Jacka Kosmali postanowiliśmy zawrzeć z obydwoma komitetami porozumienie o współpracy, tak na szczeblu gminy jak i powiatu. Takie były oczekiwania mieszkańców Nidzicy i pozostałych gmin naszego powiatu. Porozumienie to zaowocowało między innymi wyborem na funkcję starosty Marcina Palińskiego. Myślę, że nasza współpraca przyczyni się do szybszego rozwoju miasta oraz powiatu. Razem możemy zrobić więcej niż osobno, zwłaszcza że mamy również poparcie władz wojewódzkich oraz centralnych.


Marcin Paliński - starosta nidzicki
Wybór mojej osoby na starostę jest dla mnie wyjątkowym wyróżnieniem. Mam świadomość olbrzymiej odpowiedzialności. Liczę na bardzo dobrą współpracę ze wszystkimi radnymi powiatowymi, jak również z włodarzami gmin leżących na terenie naszego powiatu, u której podstaw leży rozwój małych ojczyzn, a tym samym całego powiatu.


Paweł Przybyłek - wicestarosta powiatu nidzickiego
W najbliższym czasie spotkamy się ze wszystkim włodarzami gmin Powiatu Nidzickiego, będziemy rozmawiać o współpracy w zakresie realizacji planów rozwoju i najważniejszych inwestycji w poszczególnych gminach. Po naszych pierwszych spotkaniach widać, że współpraca będzie układać się bardzo dobrze. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko ścisłe współdziałanie samorządów umożliwi nam skorzystania z szansy pozyskania środków m.in na tak potrzebne inwestycje drogowe.zl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tede #2641574 | 88.199.*.* 11 gru 2018 21:04

  Wreszcie Nidzica ma zespół prawdziwych menadżerów. Można by powiedzieć : Takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zawiedzeni #2641215 | 83.9.*.* 11 gru 2018 13:37

  cztery lata temu też miała być dobra współpraca - dwóch po 1,5m panów w granatowych mundurkach , jeden kierowca drugi pilot i jak to się skończyło - dziś nie mogą na siebie patrzeć !

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Antek #2640516 | 178.235.*.* 10 gru 2018 12:29

  Chodzil za ksieciuniem i wychodzil. Nie ma jak cieplutkie stoleczki :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ważne #2640228 | 178.235.*.* 9 gru 2018 22:13

  Ważne nie jak zaczynacie ważne jak skończycie ,zobaczymy.dla kasy można i z diabłem się pojednać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. w #2640077 | 83.6.*.* 9 gru 2018 16:39

  za szpital sie weście?

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages