Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100 – lecie Niepodległej – wzory osobowe godne naśladowania

2018-12-13 16:00:00 (ost. akt: 2018-12-13 12:21:52)

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie okazja do podejmowania działań służących kształtowaniu tożsamości narodowej, postaw patriotycznych, budowaniu trwałej narracji o wartościach obecnych w historii Polski. Rok 2018 jest rokiem szczególnym. W tym roku mocniej niż zwykle odczuwamy radość i dumę, a przede wszystkim związek z przeszłością.

W tym szczególnym dla nas roku, w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nidzicy podejmowano liczne inicjatywy upamiętniające bohaterów historycznych oraz ukazujące rozmaite drogi odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jubileusz stał się doskonałą okazją, by opowiedzieć dzieje ojczyste także poprzez historie lokalne. Z zainteresowaniem przyjęliśmy zaproszenie Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty do udziału w konkursie „100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100 lecie Niepodległej - wzory osobowe godne naśladowania”.

Celem konkursu było ukazanie sylwetek tych uczniów i nauczycieli, którzy swoją postawą oraz zaangażowaniem w naukę i pracę oraz działalność społeczną dają przykład życia wypełnianego budowaniem różnorodnego dobra.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że wyróżnienie otrzymała Joanna Marcjanik, nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy.

Praca pt. „Zdolna, utalentowana, twórcza", której bohaterką jest już absolwentka naszej szkoły Weronika Anna Madyś została opublikowana w formie książkowej pt. „Dar dla Niepodległej. Być wzorem dla innych".

Weronika jest doskonałym przykładem na to, że dzięki talentowi, pracy i ambicjom można osiągać szczyty nie tracąc przy tym siebie i najważniejszych dla siebie wartości. Weronika to młoda osoba żyjąca we własnym świecie zdominowanym przez marzenia, a z drugiej strony sprecyzowane plany życiowe – podkreśla pani Joanna.

Uroczystość była wielkim wydarzeniem i przeżyciem dla wszystkich zgromadzonych. Wersja elektroniczna publikacji oraz lista laureatów konkursu „100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej – wzory osobowe godne naśladowania” dostępne będą na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

P.K.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Piotr2014

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages