Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Trwa przebudowa linii Olsztyn - Działdowo

2018-12-31 10:00:00 (ost. akt: 2018-12-28 11:15:41)

Od 16 października intensywne prace trwają na odcinku z Olsztynka do Działdowa. Wykonawca wymienia tory i sieć trakcyjną. Na linii pracuje specjalna maszyna do wymiany podkładów i szyn.

W ten sposób przygotowano już ok. 20 km nowego toru. Jednocześnie demontowane są stare konstrukcje peronów m.in. w Kozłowie, Nidzicy, Waplewie i Dobrzyniu.

Modernizacja 83 km linii z Olsztyna do Działdowa to ważna inwestycja w regionie. Po jej zakończeniu poprawi się komfort obsługi pasażerów na łącznie 12 przystankach i stacjach. Będzie wyższy komfort jazdy. Podróże w regionie będą krótsze o ok. kwadrans. Tym samym skróci się czas jazdy również do Warszawy.

— Wpłynie to na poprawę przepustowości linii i możliwość prowadzenia większej liczby pociągów. „Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo – Olsztyn” są realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość umowy to ok. 260 mln zł. Dofinansowanie UE wynosi 85 proc. Zakończenie inwestycji planowane jest w drugiej połowie 2019 roku — mówi Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Szymon Wyrostek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages