6 kolejka NHLPN. Cuba Napiwoda nowym liderem

2018-12-23 14:19:24(ost. akt: 2018-12-23 21:04:31)

W sobotę (22 grudnia) w hali widowiskowo - sportowej w Nidzicy rozegrano 6 kolejkę spotkań w Nidzickiej Halowej Lidze Piłki Nożnej
W najciekawszym meczu I ligi 6 kolejki Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej Fc Miami pokonali dotychczasowego lidera zespół Marian i Przyjaciele 5:2 (2:1). Zespół z Janowca był faworytem tego spotkania lecz musiał uznać wyższość Fc Miami. Ci drudzy po słabym występie w poprzedniej kolejce w której ulegli Stalmotowi & Wolmet faworytem nie byli i mało kto był w stanie przewidzieć że w spotkaniu z liderem zainkasują komplet punktów.

A jednak, uważna gra w obronie, czyhanie na błędy rywala, nie odpuszczanie, twarda męska walka na boisku sprawiła że lider Marian i Przyjaciele nie wiele miał do powiedzenia w tym meczu. Festiwal strzelecki w tym meczu rozpoczął już w 3 minucie Mateusz Szczypiński który z asysty Wojtka Boczkowskiego zdobył prowadzenie dla Fc Miami.

Dwie minuty później ,,Wacik'' wyrównał po kiksie bramkarza Fc Miami. Kolejne dwie minuty i pada kolejny go w tym meczu. Na prowadzenie Fc Miami wyprowadził Krzysztof Borucki. Po zmianie stron ,,Hugo'' ponownie doprowadził do remisu w tym meczu ale było to już wszystko na co w tym meczu było stać zespół Mariana i Przyjaciół. Fc Miami w ostatnich dwóch minutach zdobywając 3 gole (Mateusz Szczypiński -2 oraz Sebastian Szczepkowski) przesądziło losy spotkania na swoją korzyść.

Potknięcia lidera nie wykorzystał wicelider zespół Kametu który zaledwie zremisował z Nadleśnictwem 3:3. Dla Kametu gole zdobyli Kuba Stasiukiewicz -2 oraz Daniel Pawęcki, dla Nadleśnictwa Bartek Piórkowski -2 oraz Patryk Zaręba.

Na fotel lidera spore szanse miał też Isoroc ale musiał ten zespół wygrać z Na Podwójnym Gazie. Zadanie te było zbyt trudne dla tego zespołu i mecz ostatecznie wygrali po ciężkim boju ,,gazownicy'' 2:1 dla których gole zdobywali Mateusz Karwacki i Adrian Roczeń a dla Isorocku Bartosz Kaczmarczyk.

Old Boye z Agro Partner spokojnie wypunktowali najsłabszy zespół tych rozgrywek FMR Alpi 3:0 po golach Grzegorza Mroza, Mietka Michalskiego i Szymona Zieji.

Remis 2:2 w meczu Blues Brothers Zagrzewo ze Stalmotem & Wolmet. Zespół z Sienkiewicza potrafi urywać punkty faworytom. W zeszłym tygodniu pokazał to w meczu z Fc Miami dzisiaj zagrzewianie stracili punkty z tym zespołem. Gole dla Brothersów zdobyli Łukasz Łaszczych -2, dla Stalmotu Damian Kowalski i Bartosz Bunalski.

Znająca wyniki swoich najgroźniejszych rywali Cuba Napiwoda po ciężkim, twardym boju wygrała z PKS-em 3:2 i wskoczyła na fotel lidera tych rozgrywek. Gole dla Cuby zdobyli Przemek Byller -2 oraz Kamil Godlewski, dla PKS-u Krystian Podowski i Patryk Smoliński.

W tabeli I ligi po 6 kolejkach prowadzi Cuba Napiwoda przed Na Podwójnym Gazie i Agro Partner Old Boys.

W spotkaniach II ligi na pięć rozegranych spotkań aż cztery zakończyły się podziałem punktów. Lider Tartak Skorpion Napiwoda zremisował 1:1 z Kramem. Mecz był bardzo wyrównany a jego losy ważyły się do samego końca. Kram przez ostatnie dwie minuty po żółtej kartce Sebastiana Olber grał w przewadze ale nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Gola dla Skorpiona zdobył Mateusz Krajewski, a dla Kramu Szymon Kuczyński.

Wicelider tabeli Zatorze zremisowali z Żelaznem 1:1. Żelazno po golu Adama Jabłońskiego cały czas prowadziło w tym meczu a wyrównujący stan meczu gol na dwie sekundy przed końcową syreną padł ze strzału Krystiana Czechowskiego.

Kolejny remis tym razem 2:2 padł w meczu Leuro Young Boys ze Źródlanymi Łyna. Źródlani po golach Mateusza Woźniaka i Bartosza Mroczkowskiego prowadzili do przerwy w tym meczu 2:0. II połowa zdecydowanie należała do Leuro którzy po golach Marka Sadowskiego -2 doprowadzili do remisu w tym meczu.

Drugi zespół z Łyny Renegaci Fc ulegli Apotexowi 2:3. Gole dla Apotexu zdobyli Konrad Nidzgorski -2 oraz Kamil Pacholski, dla Renegatów Przemek Wróbel -2.

W ostatnim meczu II ligi KTS Smolany bezbramkowo zremisowali z Młodymi Orłami.

W tabeli II ligi po 6 kolejkach prowadzi Tartak Skorpion Napiwoda przed Zatorzem i Leuro Young Boys

Następna 7 kolejka spotkań w Nidzickiej Halowej Lidze Piłki Nożnej rozegrana zostanie w najbliższą sobotę 29 grudnia.