Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Nidziczanie przeszli ulicami naszego miasta

2019-01-06 16:04:50 (ost. akt: 2019-01-06 17:05:16)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

6 stycznia obchodzimy Święto Trzech Króli, zwane inaczej Objawieniem Pańskim, Epifanią.

Treścią święta są trzy wydarzenia, w których Bóg w szczególny sposób objawił się światu w Chrystusie: pokłon Mędrców ze Wschodu, który oddali oni nowo narodzonemu Chrystusowi w Betlejem, chrzest Chrystusa w Jordanie oraz cud w Kanie Galilejskiej.

Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli 2019 brzmi: "Odnowi oblicze ziemi". Motywem jest zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu słowami św. Jana Pawła II.

Pomimo ujemnej temperatury, uroczystość jak co roku, cieszyła się dużą popularnością. Podczas uroczystej mszy świętej zgromadzeni odebrali korony, flagi i kolorowe balony. Po błogosławieństwie wierni udali się na przemarsz ulicami naszego miasta.

W Parafii Miłosierdzia Bożego na czele orszaku stali trzej królowie na koniach, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Afrykę i Azję. W ich rolę wcielili się jeźdźcy ze Stajni Napiwoda. Tuż za nimi podążali parafianie ubrani w korony i kolorowe stroje. Całą drogę przebyli ze śpiewem na ustach i radością w sercu. Na szczycie góry trzej królowie podeszli do Maryi i Józefa i złożyli hołd Małemu Dzieciątku.

W tym roku po raz pierwszy orszak wyruszył też z Parafii Błogosławionej Bolesławy Lament.

Po pokonaniu trasy wierni mogli ogrzać się przy ognisku, skosztować ciepłego bigosu i kiełbasek z grilla. Były też słodkie rogaliki oraz gorące napoje- kawa i herbata.

Wierni jednoczyli się przy wspólnym śpiewaniu kolęd.

Orszak Trzech Króli promuje rodzinne spędzanie świąt i przypomina o bogatej tradycji jasełkowej.

zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages