Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Myśliwi nie będą strzelali do loch

2019-01-11 19:00:00 (ost. akt: 2019-01-12 10:25:27)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

MYŚLISTWO\\\ W powiecie nidzickim "ponadprogramowych" odstrzałów dzików nie będzie, mimo że koła łowieckie organizują zbiorowe polowania.

— Na terenie powiatu nidzickiego nic specjalnego się nie dzieje. Normalnie wykonujemy plan roczny — mówi Grzegorz Tarkowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Nidzica.

Od 12 stycznia na terenie powiatu nidzickiego koła łowieckie organizują zbiorowe polowania. Nidziccy myśliwi zapewniają, że są to zwykłe polowania jak co roku.

— Na naszym terenie dzików nie ma, więc nie będzie to polowanie na dziki. My mamy plan odstrzału dzików wykonany. Na pewno żaden myśliwy z Koła Łowieckiego "Knieja" nie będzie strzelał do loch — mówi Józef Siedlecki z Koła Łowieckiego "Knieja". Dodaje, że na terenach tego koła jest nawet nadprogramowy odstrzał dzików.

Podobna sytuacja jest na terenach łowieckich Koła Łowieckiego "Cietrzew", które organizuje wielkoobszarowe polowanie zbiorowe już w niedzielę 13 stycznia.
— Nastawiamy się na dzika, ale na naszym terenie prawie już ich nie ma. W tym sezonie łowieckim wykonaliśmy już plan odstrzałów — mówi Ireneusz Kaźmierski.

Dodaje, że dziki to zwierzęta wędrujące, więc często zmieniają teren, na którym przebywają. Myśliwi z koła "Cietrzew" też nie będą strzelali do loch, ponieważ jest to nieetyczne.
red

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages