Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Bliźniacy ukradli olej napędowy ze stacji paliw w Nidzicy...

2019-01-11 12:04:40 (ost. akt: 2019-01-11 15:02:21)

Autor zdjęcia: kpp

Kary do 5 lat pozbawienia wolności grożą dwóm braciom z województwa mazowieckiego, którzy ukradli olej napędowy na stacji paliw w Nidzicy. Mężczyźni zostali zatrzymani kilkadziesiąt minut po kradzieży na terenie Działdowa przez tamtejszych policjantów. Dzisiaj (11 stycznia) obaj usłyszą zarzuty kradzieży.

W środę (9 stycznia) kilkanaście minut po godzinie 17.00 nidzicki oficer dyżurny został poinformowany o kradzieży oleju napędowego ze stacji paliw w Nidzicy. Na miejsce w trybie alarmowym został wysłany patrol policjantów, który potwierdził to zgłoszenie.

Na miejscu pracownicy stacji wskazali funkcjonariuszom kierunek, w którym odjechali sprawcy kradzieży. O tym fakcie policjanci poinformowali oficera dyżurnego, natomiast sami podjęli pościg.

W tym czasie nidzicki dyżurny skontaktował się z policjantami w Działdowie prosząc o wystawienia punktu blokadowego na drodze w kierunku Nidzicy ze zwróceniem szczególnej uwagi na peugeota, którym poruszali się dwaj mężczyźni.

Szybko i prawidłowo podjęta decyzja przez oficera dyżurnego oraz wieloletnia współpraca z policjantami z Działdowa, zaowocowała zatrzymaniem sprawców kradzieży. Działdowscy funkcjonariusze zauważyli poszukiwanego peugeota i zatrzymali go na wjeździe do miasta. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał opisowi wskazanemu przez świadków. Funkcjonariusze zatrzymali ich i przekazali policjantom z Nidzicy.

W trakcie przeszukania samochodu znaleziono plastikowe pojemniki z olejem napędowym w nienaruszonym stanie. Dwaj bracia z województwa mazowieckiego przyznali się do zarzucanego im czynu. 31-letni bliźniacy zatankowali paliwo na kwotę 570 zł i odjechali ze stacji paliw nie uiszczając rachunku za towar.

Nidziccy kryminalni sprawdzają również czy w ten sam sposób mężczyźni mogli działać w innych częściach kraju. Dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwo grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

id/inCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Radii77 #2662278 | 5.184.*.* 14 sty 2019 09:24

    Debile pojechali przez miasto? Przecie zna bocznych nie stoją!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages