środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Uczniowie mają czym dojeżdżać do szkół średnich

2019-01-18 10:00:00 (ost. akt: 2019-01-16 17:04:20)

POWIAT. Wielu rodziców uczniów szkół ponadpodstawowych skarżyło się, że ich dzieci nie będą miały od 1 stycznia czym dojeżdżać do szkoły. Dzięki staraniom władz powiatu i burmistrza problem udało się rozwiązać.

Największy problem z dojazdem do szkoły mieli uczniowie szkół ponadpodstawowych na dwóch trasach tj. Żelazno- Nidzica oraz Krokowo – Nidzica.

— Wraz z wicestarostą Pawłem Przybyłkiem i przewodniczącym rady powiatu Andrzejem Bróździńskim podjąłem rozmowy z przewoźnikami na temat uruchomienia połączeń komunikacyjnych między innymi na trasie Krokowo- Nidzica.

Po wielu spotkaniach i rozmowach udało się nam przekonać pana Bartczaka, który utworzył linię ogólnodostępną na trasie Krokowo- Nidzica. Oznacza to, że z tego połączenia mogą korzystać nie tylko uczniowie, ale także inni mieszkańcy powiatu — informuje Marcin Paliński starosta nidzicki.

Kolejny problem z dojazdem istniał na trasie Żelazno-Nidzica. Udało się rozwiązać go dzięki uprzejmości i pomocy burmistrza Jacka Kosmali i Centrum Usług Wspólnych.

— Nasi uczniowie dojeżdżają autobusami dowożącymi uczniów szkół podstawowych na podstawie biletów miesięcznych. Chciałbym serdecznie wszystkim podziękować za pomoc i zrozumienie problemu — mówi starosta Marcin Paliński.

roz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages