Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Pomagamy dzięki wielkim sercom pomagających!

2019-02-03 10:05:00 (ost. akt: 2019-02-03 10:06:33)

Ponad 350 dzieci pod opieką oraz ponad milion złotych na pomoc podopiecznym – to wynik działań Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" w 2018 roku. Ty również możesz pomóc przekazując 1% na rzecz podopiecznych z powiatu nidzickiego.

Ola, Agnieszka i Patrycja Głogowskie

Ola od urodzenia cierpi na genetyczną wadę słuchu. Jej siostry bliźniaczki Agnieszka i Patrycja podobnie jak Ola, od urodzenia nie słyszą. Dziewczynki są wesołe i uśmiechnięte, lubią spędzać czas na zabawie z rodzeństwem. Aparaty słuchowe Agnieszki i Patrycji są w dobrym stanie, ale Ola bardzo potrzebuje nowych. Dotychczasowe aparaty są już stare i bez przerwy się psują. Sprawny aparat to dla Oli podstawa do kontaktu z rodziną, rówieśnikami i otoczeniem.

Kornelia Janusz

Kornelia urodziła się z wrodzoną wadą serca pod postacią wspólnego kanału przedsionkowo - komorowego i niedomykalnością wspólnej zastawki i zespołem Downa.
Potrzebna jest intensywna rehabilitacja ze względu na niskie napięcie mięśniowe i ogólnie spowolniony rozwój organizmu.


Kaja Leszczyńska

Kaja jest pogodną i roześmianą dziewczynką. Na co dzień zmaga się jednak z dolegliwościami współistniejącymi przy zespole Downa. Ma wadę serca oraz zaburzenia widzenia lewego oka (astygmatyzm). U Kai zdiagnozowano również niedosłuch oraz problemy z wymową. Jest pod stałą opieką poradni logopedycznej, psychologicznej, rehabilitacyjnej i okulistycznej. Dziecko wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji. Koszty zajęć rehabilitacyjnych, dojazdów do specjalistów oraz zakup obuwia ortopedycznego przekraczają możliwości finansowe rodziny.


Staś i Zosia Siedlikowscy

Staś jest pod opieką Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci" z powodu niedosłuchu zmysłowo-nerwowego. Chłopiec urodził się z niedosłuchem zmysłowo- nerwowym, w związku z czym potrzebuje aparatów słuchowych. Chłopiec uczęszcza na zajęcia z logopedą i surdologopedą oraz na zajęcia sensoryczne. Jest pod stałą opieką Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG w Olsztynie.

Siostra Stasia, Zosia, również urodziła się z obustronnym niedosłuchem zmysłowo-nerwowym. Dziewczynka nosi aparat słuchowy, aby jej mowa mogła rozwijać się na poziomie rówieśników. Jest rehabilitowana u specjalistów w Olsztynie i Nidzicy. Największym wydatkiem rodziców Zosi jest zakup części wymiennych do aparatów słuchowych oraz wydatki związane z wyjazdami na rehabilitację, do lekarzy oraz do protetyka słuchu.


Adrian Węgierski

Adrianek choruje na rozszczep kręgosłupa, wodogłowie oraz ma wrodzoną wadę serca. Chłopiec przeszedł szereg operacji. Poddany został w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie operacji usunięcia przykurczów obu stawów kolanowych. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów m.in. poradni ortopedycznej, neurologicznej i kardiologicznej. Największe koszty, które ponoszą rodzice, to zakup leków, pieluchomajtek oraz dojazd do specjalistów i zakupy sprzętu rehabilitacyjnego


Julia Świecik


Julia to wesoła i wrażliwa dziewczynka z Nidzicy. W wieku 4 lat lekarze zdiagnozowali u niej polineuropatię czuciowo – ruchową o typie aksonalnym. Oprócz tego okazało się, że dziewczynka ma również neuroborelioze. W swoim krótkim życiu przeszła już cztery operacje stóp, dzięki którym może samodzielnie się poruszać. Julce bardzo potrzebna jest intensywna rehabilitacja -minimum 4 razy w tygodniu! Sprzęt rehabilitacyjny również jest na wagę złota. Dziewczynka co dwa tygodnie musi jeździć na kontrole do Zakopanego. Koszt takiego jednego wyjazdu to około 800 zł.Przekaż swoje wsparcie!

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
możesz dopisać imię i nazwisko dziecka.
Fundację można również wesprzeć, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym i przekazując na jej rzecz 1 proc. podatku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages