Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Ustalą priorytetowe inwestycje

2019-03-04 07:00:00 (ost. akt: 2019-02-28 13:14:16)

Podczas jednej z ostatnich sesji rady miejskiej komisja rewizyjna przedstawiła informację na temat wszystkich dokumentacji projektowych, które czekają na realizację przez gminę Nidzica. Kwota opiewa na ponad 64 mln zł.

W sprawozdaniu z działalności międzysesyjnej Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy mówił mi.n. o spotkaniu z dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich, z którym rozmawiał o obiecanej inwestycji, czyli sfrezowaniu i położeniu nowego dywanika na odcinku od ul. Pawiej do skrętu na Nibork, a także o spotkaniu z dyrektorem Nidzickiego Ośrodka Kultury, z którym omawiał kwestie przebudowy budynku nidzickiego kina.

Poinformował również o spotkaniu u wojewody, podczas którego zostały przekazane informacje, jakie środki rządowe będą przeznaczone na realizację gminnych zadań. — Dobra informacja jest taka, że województwo warmińsko-mazurskie ma rekordową sumę pieniędzy. Możemy składać więcej niż jeden wniosek, w którym mamy możliwość wpisania kilku, powiązanych ze sobą ulic. Współpraca z panem wojewodą układa się bardzo dobrze. Skorzystamy na tym — mówił Jacek Kosmala.

Radny Dariusz Gólnik, w imieniu mieszkańców Żelazna, dopytywał o sprawę komunikacji zastępczej. Jacek Kosmala odpowiedział, że rozmawiał na ten temat z marszałkiem województwa, który z kolei zobowiązał się do rozmowy z dyrektorem PKP. — Wystosowaliśmy pismo uwzględniające wszystkie podpisy mieszkańców. Jeżeli będzie przychylność dyrektora PKP to komunikacja zastępcza będzie wznowiona, jeżeli tej przychylności nie będzie, to niestety więcej nic nie możemy zrobić — mówił burmistrz.

Podczas sesji starosta nidzicki Marcin Paliński przedstawił informację dotyczącą rozbudowy szpitala. Podziękował burmistrzowi i radnym za udzielone poręczenie kredytu dla Zespołu Opieki Zdrowotnej. — Świadczy to o tym, że dobro naszego szpitala nie jest państwu obojętne. Na chwilę obecną rozbudowa szpitala nie jest zagrożona. Umowa jest podpisana, dokumentacja jest w trakcie uzgadniania, przysłowiowa łopata ma być wbita w marcu tego roku — mówił.

Radny Jacek Zieliński dopytywał o budowę sali gimnastycznej w Łynie. Halina Piotrkowska- kierownik wydziału techniczno- inwestycyjnego odpowiedziała, że umowa z wykonawcą na rozbudowę budynku wygasła. — W tej chwili wykonawcy jest naliczamy odsetki. Czekamy aż zgłosi gotowość do odbioru. W budynku są usterki związane z dachem, dlatego warunki pogodowe muszą pozwolić na jego prawidłowe wykonanie. Myślę, że wiosną możemy spodziewać się odbioru — mówiła.

W wolnych wnioskach, radni zapoznali się z wynikami kontroli przeprowadzonej przez komisję rewizyjną.

Adam Grudkowski- przewodniczący komisji przedstawił informację na temat wszystkich dokumentacji projektowych, które czekają na realizację przez gminę Nidzica. Kwota opiewa na ponad 64 mln zł. W 2019 r. zaplanowanych do sporządzenia jest kolejnych 7 dokumentacji projektowych.

— Będą one generować kolejne koszty. Proszę, żebyśmy dokładnie zapoznali się z tym tematem — mówił Adam Grudkowski. Zaproponował, by na komisjach określić priorytetowe inwestycje, które są do zrealizowania. Po przeanalizowaniu gotowych projektów komisja przedstawiła swoje propozycje: budowa drogi od ul. Dubieńskiej do ul. Działdowskiej, budowa drogi od ul. Olsztyńskiej do ul. Przemysłowej i Leśnej, budowa drogi wewnętrznej 1 Maja - II etap, przebudowa drogi wewnętrznej przy Al. Wojska Polskiego. Rada zbierze się i ustali priorytety na najbliższe 5 lat.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jeszcze więcej #2693701 | 31.1.*.* 7 mar 2019 15:40

  papieru produkujcie, robic po kolei jak jest dokumentacja a nie kończyc na pomysłach

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Taki kraj #2692019 | 46.170.*.* 4 mar 2019 16:13

  Jest na 500+ nie ma na szkoły !!!!!! Nie ma dla nauczycieli, nie ma dla inwalidów i niepełnosprawnych. Nie ma na sport. Głosujcie na dobra zmianę. Patologia ma się w tym kraju bardzo dobrze.GOPSy rozdają kasę.Wybór należy do nas. Dobre szkoły, obiekty sportowe lub nieroby i patola.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kiedy basen #2691742 | 178.235.*.* 4 mar 2019 07:40

  podczas akcji wyborczej priorytetem była budowa basenu ,teraz cicho i okazuje się że nawet nie ma nabasen dokumentacji , sala w Lynie nie skończona ,bieżni przy jedynce brak , dokumentacja na sztuczną płyte boiska na stadionie jest tylko pieniędzy brak ,na remont ochydnych wyglądów budynków przy 1 ego Maja brak .Dzieci w szkołach miejskich dalej ćwiczą na korytarzach .

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages